Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Môj príbeh – Mgr. Petra Salajová

Petra foto

Život ma už od detstva trápil rôznymi chorobami. Mala som starostlivých rodičov, ktorí ma nenechali napospas osudu a snažili sa čo im sily stačili. Absolvovala som mnoho vyšetrení a liečby klasickej medicíny, ktoré môj stav vždy trochu zlepšili. Nikdy som však nemohla žiť svoj život naplno, moji rovesníci mohli vždy robiť o niečo viac ako ja.

Po skončení VŠ prišla chronická únava, pribúdajúce kilá, sedavý spôsob života a mne to tak akosi k môjmu stavu vyhovovalo resp. som si zvykla aj keď som cítila, že by to tak nemalo byť.

Potom som otehotnela a počas tehotenstva som bola v práci v neustálom strese. Tešila som sa na materskú, že budem mať konečne kľudnejší spôsob života. Narodil sa mi krásny syn, bol na prvý pohľad zdravé a spokojné dieťa, aj keď ja som mala trochu problém s kojením. Nakoniec som ho úspešne odkojila až do veku 13 mesiacov, na čo som bola aj hrdá. Avšak poslednou kvapkou v mori problémov s ktorými som zápasila doteraz, bolo zistenie, že môj syn je autista. Nie som typ človeka, ktorý sa len tak ľahko vzdáva a tak sa začal príbeh môjho samoštúdia – biochémia, vedecké články prevažne publikované v Amerike, teda po anglicky, zdravá výživa, vitamínové doplnky, medicína.

Klasická medicína považuje autizmus za genetickú chorobu, nevyliečiteľnú. Dnes viem, že to tak nie je. Oporu som nenašla u žiadneho lekára, iba v rodine. Postupne ako som riešila u syna vírusy, baktérie, parazity, kandidu (mykóza), môj syn sa začal usmievať, pozerať na mňa a prišli aj prvé slová ako “mama”. Pre niekoho take triviálne, pre nás doma niečo úžasné, že môj syn konečne aj niečo povie. Celá moja snaha pomôcť synovi zahŕňala homeopatiu, biorezonanciu, diétu a vitamínové doplnky. Z diagnostiky biorezonancie som vedela, že syn má ťažké kovy, napovedalo mi k tomu aj to, že ja som mala 8 amalgámových plômb a jednu som si dala spraviť tesne predtým ako som otehotnela – na začiatku pri vložení plomby sa uvoľňuje najviac amalgámu do tela. 50% z amalgámu je tvorených ortuťou. Viete o tom, že príznaky otravy ortuťou sa zhodujú viac ako na 90% s príznakmi autizmu?

Príznaky chronickej otravy ťažkými kovmi sedeli aj na mňa…☹. A tak som pochopila aj svoje chronické problémy, začala som sa tiež lepšie stravovať. Študovala som možnosti odstránenia ťažkých kovov a nachádzala som len chémiu…nič moc pre už zničené moje telo a 2,5 ročné dieťa.

Náhodou som našla diagnostiku zo živej kvapky krvi. Objednala som syna, obrázok ktorý bol pod mikroskopom nebol pekný – ťažké kovy, fungálny parazit, „ohlodané“ červené krvinky, biela krvinka „prežratá“ ťažkými kovmi. Začali sme detoxikáciu podľa odporúčania prírodnými preparátmi, protokol, ktorý vynašla p. Konrádová z Čiech. A zmeny sa začali diať….

Postupne som dala do poriadku aj svoje telo – anémia, ekzém, alergie, cysta na vaječníkoch….to všetko je už teraz pre mňa minulosťou.

To ma nadchlo pre ďalšie štúdium, semináre od p. Kateřiny Konrádovej som hltala s radosťou, svoje vedomosti som zúročila a začala pomáhať okoliu, známym. Mojím hobby sa stala preto Naturopatia, neskôr som si urobila aj certifikát, skúšku. Čo sa pretavilo aj v prax – začala som pracovať ako konzultant v naturopatickej poradni.

Počas mojej praxe ma zaujala účinnosť extraktov z ajurvédskej medicíny. Keďze viem, že je dôležité nielen telo, ale aj myseľ (psychika), páči sa mi, že ajurvédska medicína spája viaceré úrovne “bytia” človeka, dáva tak odpovede na súvislosti, ktoré klasická medicína neobsahuje, preto som sa rozhodla pre štúdium ajurvédskej medicíny. V súčasnosti mám 2 roky štúdia už za sebou.

Veľa prírodných metód a prostriedkov som už vyskúšala, študovala, viem Vám preto odporučiť to, čo je naozaj kvalitné, funguje a za rozumnú cenu. Ak riešite niečo ohľadne svojho zdravia aj Vy, alebo chcete prevenciu, teším sa na Vás v mojej NATUROPATICKEJ PORADNI v Bratislave.

Petra Salajová.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0