Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Parazity

Parazity sa živia živinami, ktoré by inak spotrebovali bunky hostiteľa, takže ho ochudobňujú. Vylučujú vlastný metabolický odpad, ktorý je toxický pre organizmus, tým zaťažujú navyše detoxikačné orgány, imunitný systém. Okrem toho sú prenášačom vírusov, baktérií.

Parazity sa môžu nachádzať v akomkoľvek orgáne, v tkanivách (napr. svaly), v dutinách (črevo), dokonca aj v mozgu.

Najznámejšie parazity

Príznaky prítomnosti parazitov

Ochorenia, ktoré sa spájajú s parazitmi, parazity sa podieľajú na ich príčine

Ako prevencia je dôležitá dôkladná hygiena – umývanie rúk po toalete, pri varení, umývanie potravín pred prípravou jedla, čistota pod nechtami.

Parazity majú veľmi priaznivé podmienky pre rozvoj v organizme ak je prítomné prekyslenie organizmu. V takomto stave je prevencia umývaní rúk a potravín väčšinou nedostačujúca, lebo niektoré vajíčka parazitov sú schopné poletovať vo vzduchu, prenášajú ich komáre a pod. Vajíčka parazitov sa totižto vyvíjajú v kyslom prostredí oveľa rýchlejšie. Ak máme ešte k tomu slabší imunitný systém, tak sa im darí ešte viac.

Kedysi dávno väčšina vyspelých historických národov používala na odčervovanie rôzne výťažky z rastlín. Dnes sa to akosi vytratilo z povedomia ľudí, z medicínskej praxe a antiparazitárne kúry, odčervovanie robíme iba zvieratám. Jednoducho dnes medicína prítomnosť parazitov nepredpokladá, teda ich ani nehľadá a tvárime sa, že neexistujú. Skutočnosť je však iná, ako hovoria aj tieto videá a linky:

Ako parazity riadia naše mysle

Trichinelóza v Evropě

hqdefault
hqdefault

VIDEO – Paraziti v nás

To, čo denne meriam u svojich klientov sú parazity ako sú škrkavky, hlísty, motolice psie, motolice črevné či pečeňové.

Motolice (opisthorchis)

Podľa FDA je Opisthorchis viverrini (motolica thajská) na zozname patogénov, ktoré sú karcinogénne. Wikipedia. Ďalšie druhy motolíc iba čakajú na štúdie, ale podľa našich skúseností z naturopatických poradní sú všetky motolice karcinogénne.

Fasciolopsis buski je motolica črevná, ktorá sa vaľmi často nachádza u ľudí s diagnózami ako sú rakovina, HIV, Alzheimerova choroba, Crohnova choroba, endometrióza.

Fasciola hepatica (motolica pečeňová) – Cieľovým orgánom je pečeň a žlčovody. Po požití infekčnej larvy (metacerkárie lokalizované na rastlinách) sa mladá motolica prevŕta stenou čreva do brušnej dutiny a putuje k pečeni, preniká do parenchymu. Tu ostáva niekoľko týždňov, až sa nakoniec rozhodne k presunu do konečného miesta pobytu – žlčovody. Tieto infekcie sú nepríjemné, lebo asi trojcentimetrové fascioly sú konzumenti krvi (hematofagovia), pri migrácii do pečene poškodzujú parenchym, pôsobia výrazné zápaly a v žlčovodoch dráždia ich steny tak, že v nich vzniká zápal tiež a nakoniec môže dôjsť ku zkalcifikovaniu žlčových ciest.

Schistosoma (Krvnička) - krvnička močová, pečeňová, črevná

V chronickom štádiu sa zachytia vajíčka v rôznych orgánoch, v pečeni aj CNS. Dochádza k zápalovým procesom, tvoria sa granulomy. Ak sa nachádzajú v pečeni, vedie to až k fibróze alebo cirhóze. Všetky sú karcinogénne.

Škrkavky

Požité vajíčko putuje do čreva, kde sa vyliahne malá larva, ktorá potom putuje do pľúc. Potom je vykašľaná do tráviacej trubice, v čreve dospieva a kladie vajíčka, ktoré idú so stolicou von.

Mrľa detská

Vajíčka ukladá okolo konečníka. Vlastná nákaza je možná pomocou rúk, pri nedostatočnej hygiene. Človek sa nakazí dotykom s kontaminovaním oblečením, kobercami, závesmi, niektoré vajíčka sa prenášaju aj vzduchom. Vajíčko sa vyliahne v tenkom čreve a v hrubom sa zahniezdi dospelý jedinec, kde žije cca 2 mesiace.

Prečo dnes trpíte keď nemusíte? Prídite ku nám, pomôžeme, sme tu pre Vás. Objednajte sa na analýzu patogénov pomocou Sensitiv Imago 530 kde nameriame patogény. Keď sa potom následne zlikvidujú, tak je potom jednoduché urobiť kontrolné meranie.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0