Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Pomoc s autizmom

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Autizmus

Autizmus je psychická porucha, ktorá sa zväčša prejaví už v útlom detskom veku medzi druhým a tretím rokom života dieťaťa. Tieto detičky sú často hyperaktívne, agresívne, majú problémy so spánkom, majú myslenie zamerané na detaily (problém so zovšeobecňovaním), neobvyklé stravovacie návyky, prudké výbuchy hnevu. Niekedy nereagujú ani na svoje meno, napriek tomu, že dobre počujú a majú problémy s rozvojom reči.

Symptómy / prejavy

Príčina

Podľa klasickej medicíny zohrávajú úlohu pri tejto diagnóze viaceré faktory – genetická predispozícia, porucha mozgovej činnosti. Zvýšená hladina serotonínu, porucha hospodárenia s dopamínom, noradrenalínom vedie k poruchám v sociálnej oblasti. Niekedy sú prítomné aj epileptické záchvaty (asi 30% autistov).

Pohľad na autizmus sa však postupom času mení, mnohé informácie nasvedčujú, že sa často krát jedná o metabolické ochorenie spojené s nekompletným trávením niektorých základných zložiek potravy. Príznaky autizmus môžu byť tiež zapríčinené po expozícii chemikáliami, často sa stáva, že prvé prejavy sa zachytia tesne po vakcinácii dieťaťa alebo po podaní väčšieho množstva antibiotík (niekedy v kombinácii s paracetamolom).

Podľa našich skúsenosti, autistom, ktorí navštívili našu poradňu, bola zistená prítomnosť ťažkých kovov a chemikálií v krvi a v tkanivách. Ako sa tam dostali? Znížená výkonnosť pečene, očkovanie (obsahuje ortuť, hliník), niektoré lieky a genetická toxicita (matka odovzdá až 40% svojich toxínov a ťažkých kovov dieťaťu ešte v maternici prechodom cez placentu). Väčšina z týchto detí má aj parazity. Parazity prenikajú aj krvno – mozgovou bariérou, ktorá sa štandardne uzatvára až vo veku 3 rokov dieťaťa. Pri prítomnosti parazitov sa dobre neuzatvorí a do mozgu preniká prakticky všetko, čo sa dostane do krvi z nedokonalého enzymatického spracovania potravy. Jedná sa o tzv. syndróm deravého čreva (leaky gut) – nedokonale strávené časti potravy (toxické medziprodukty) vstupujú pre narušenie črevnej flóry a procesu trávenia do krvi, prechádzajú neuzatvorenou krvno – mozgovou bariérou a po prieniku do mozgu sú zodpovedné za vznik rôznych nežiadúcich prejavov v správaní a narušený psychomotorický vývoj dieťaťa. Častými sprievodnými znakmi sú rôzne potravinové intolerancie a narušená črevná mikrobiálna flóra, znížená imunita.

Tieto hore uvedené problémy majú aj deti s podobnými poruchami, ako je ADHD/ADD týkajúce sa hyperaktivity a pozornosti, narušený či oneskorený vývin reči, poruchy učenia a pod.

Riešenie

Vzhľadom na popísané mechanizmy je podľa nás riešením odstrániť z tela všetko to, čo tam nepatrí z toxických látok alebo patogénnych mikroorganizmov a parazitov narušujúcich proces trávenia. Na určenie príčin používam výsledky merania Sensitiv Imago 530 a analýzy kvapky krvi pod mikroskopom, v kombinácii so zisteniami klasickej medicíny (imunológia, metabolická ambulancia, neurológia a pod.).

Biorezonančný prístroj Sensitiv Imago 530, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA, dokáže zmerať po orgánoch záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, parazitmi a zhodnotí celkový stav organizmu – zmeria percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav. Na odstránenie patogénov (vírusy, baktérie a parazity) používame plazmový generátor, tým je možné pomôcť obnoviť črevnú flóru a proces spracovávania potravy v tráviacom trakte.

Je potrebné upraviť stravovacie návyky pre trvalú úpravu črevnej flóry, podporiť pečeň ako hlavný detoxikačný orgán a pomôcť telu vylúčiť prítomné toxické látky a ťažké kovy, prípadne pomôcť enzymaticky rozložiť uložené toxické medziprodukty z nedokonalého trávenia.

Používame detoxikačné postupy Mgr. Kateřiny Konrádovej, ktorá sa naturopatii venuje už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Dietricha Klinghardta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi z USA a Európy, ako napr. Body Ecology, GAPS.

Aké výsledky môžete očakávať ?

Skúsenosti klientov

Náš príbeh sa začal v septembri 2013 kedy logopedička, ktorú navštevujeme vyjadrila podozrenie, že náš syn je autista. Následne sme navštívili jedno centrum, ktoré sa zaoberá deťmi s touto diagnózou. Pri druhom sedení nám diagnózu potvrdili. Samozrejme sme pátrali ďalej a absolvovali ďalšie a dalšie vyšetrenia kde nám bolo tak isto povedané, že autistom je. Potom som sa rozhodla hľadať riešenie na zlepšenie stavu v alternatívnej medicíne, čo ma priviedlo k p. Salajovej do jej poradne. Po nasadení detoxu a antioxidantov sa stav malého každým týždňom zlepšoval. Viac nadväzuje očný kontakt, snaží sa viac komunikovať, je vnímavejší. Upravili sme stravu, vynechávame cukor, mlieko a mliečne výrobky. Navštevuje predškolské zariadenie, takže tam stravu ovplyvniť nevieme, napriek tomu sa posúvame stále vpred. Zrazu nie je označovaný ako ten nezvládnuteľný a ignorujúci pravidlá. Mám radosť z výsledkov, ktoré vidím, pre mňa je tá zmena značná, obrovská a som za ňu vďačná. Malý oveľa viac poslúcha, začína sa správať primerane veku. Čakáme na ďalšie nové slová a hlavne na to, kedy začne rozprávať sám od seba. Ale verím, že to príde a bude všetko v poriadku a diagnóza autizmus pre nás ostane len výkričníkom a spomienkou. Pre nás bolo rozhodnutie navštíviť naturopatickú poradňu kľúčové. Veľké ĎAKUJEM!
Mamka 5-ročného Alexa

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0