Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Pomoc pri diagnóze SIBO (syndróm bakteriálneho prerastania čreva)

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a dopĺňa to, čo telu chýba a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy. Snažíme sa hľadať príčinu zdravotných problémov, nie len potláčať symptómy.

Ako na SIBO?

SIBO– znamená syndróm bakteriálneho prerastania čreva. K poruche – nadmerného rastu baktérii v tenkom čreve dochádza pri narušení prirodzených ochranných mechanizmov ako sú žalúdočná kyselina, žlč, proteolytické enzýmy, imunitný systém  a črevná motilita.

Najčastejšími príznakmi sú plynatosť, nafukovanie, hnačka/zápcha, bolesti brucha, kŕče, únava, strata hmotnosti. Pridruženými problémami môže byť histamínová intolerancia, prípadne iné intolerancie (laktózy, lepku), celiakia.

Ak Vám na základe dychového testu diagnostikovali SIBO a vyskúšali ste už liečbu antibiotikami, opakovane a bez úspechu, ponúkame Vám riešenie bez antibiotík, funkčné, rýchle, bez vedľajších účinkov.

POZOR: Antibiotiká predpisované na rôzne tráviace ťažkosti nemusia byť vo všetkých prípadoch účinné a opakovane vhodné, mnohokrát situáciu v tráviacom trakte z dlhodobého hľadiska zhoršujú a neprinášajú želaný efekt.

 

Aké riešenie pri SIBO ponúka naturopatia?

Plazmový generátorzničí jednotlivé druhy premnožených patogénov v tráviacom trakte (vírusy, baktérie, kvasinky a plesne, parazity)– rýchlo a účinne, bez nežiadúcich dopadov na celkové fungovanie tráviaceho traktu.

Plazmový generátor využíva elektromagnetické vlnenie, ktoré preniká do priestoru, pomocou ktorého dokáže likvidovať zistené patogénne mikroorganizmy rýchlo, jednoducho a bezpečne. Aplikáciu plazmového generátora je možné kombinovať aj s liečbou pomocou klasickej medicíny, aj keď pri tejto diagnóze je snaha sa antibiotikám vyhnúť práve pomocou tejto metódy.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku. Výsledkom je rýchla úľava (do 48 hodín) na  tráviacom trakte.

Na určenie, ktoré patogény je potrebné likvidovať pomocou plazmového generátora používame prístroj Sensitiv Imago 530 (biorezonančný prístroj, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA), ktorý je schopný zmerať v jednotlivých orgánoch:

 • toxické látky – ťažké kovy, chemikálie
 • patogény – vírusy, baktérie, kvasinky a plesne, parazity
 • potraviny vyvolávajúce intolerancie
 • stav peristatiky tráviaceho traktu

Prístroj zhodnotí celkový stav organizmu. Zmeria percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, tiež predpokladané patologické procesy prebiehajúce v tele. Na základe týchto komplexných informácií je možné lepšie určiť primárnu príčinu tráviacich obtiaží a odporučiť postupy vedúce k trvalému odstráneniu narušení funkcií tráviaceho traktu.

Pre koho je toto meranie určené?  Pre všetkých vrátane malých detí. Jedinou výnimkou sú ľudia s kardiostimulátorom alebo epilepsiou.

Aké odporúčania od nás dostanete pri diagnóze SIBO?

 • odporúčania zabezpečujúce, aby sa patogény v tráviacom trakte znova nepremnožili
 • odporúčania na regeneráciu tráviaceho traktu – vhodné výživové doplnky, čaje
 • vhodné a účinné probiotiká na úpravu črevnej flóry, prípadne tráviace enzýmy
 • odporúčania na úpravu stravovania pri SIBO a pridružených potravinových intoleranciách – potraviny vhodné/ nevhodné
 • ako jemne a funkčne vyčistiť črevo
 • ako odstrániť toxíny, ktoré preťažujú detoxikačný a vylučovací systém a znemožňujú tak vyriešiť zápaly v tráviacom trakte a iných orgánových sústavách
 • ako posilniť oslabené orgány (pečeň, pankreas, žalúdok)
 • ako posilniť celkový imunitný systém

Čo môžete od nás očakávať?

 • profesionálny, odborný a individuálny prístup
 • odporúčania vhodné pre každú vekovú kategóriu, vždy na mieru
 • postupy overené niekoľkoročnou praxou, používame overené a funkčné postupy od Mgr. Kateřiny Konrádovej a Dr. Dietricha Klinghardta, ktorí sú špičkami v naturopatii na svetovej úrovni

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0