Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Pomoc s anémiou

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Popis choroby, ako vzniká, príčiny

Anémia je choroba pri ktorej je znížená hladina červených krviniek a hemoglobínu. Podľa našich skúseností je viacero druhov anémie/ chudokrvnosti a to podľa príčin vzniku:

 • zvýšená krvná strata – akútne alebo chronické krvácanie, silná menštruácia (napr. v klimaktériu)
 • zvýšený rozpad erytrocytov (buď vrodené alebo získané liekmi)
 • Poruchy krvotvorby – kostná dreň nie je schopná produkovať dostatok krvných buniek, tým je nízky počet červených a bielych krviniek, krvných doštičiek
 • nedostatok B12, železa, kyseliny listovej ktoré sú potrebné pre hemoglobín
 • znížená funkcia štítnej žľazy
 • ochorenie obličiek
 • poškodenie kostnej drene toxínmi, žiarením
 • chronické ochorenie (vírusy, baktérie, lieky/ chemikálie) – spomalí sa krvotvorba
 • tehotenstvo – zvýšené nároky na množstvo krvných buniek
 • zhoršené vstrebávanie látok v tráviacom trakte (železo a iné)

Hlavnou funkciou červených krviniek je prenášať kyslík z pľúc do ostatných častí tela. Keď je hladina červených krviniek a hemoglobínu nízka, telo nedostane správne množstvo kyslíka. To spôsobuje únavu, závraty, bledú pokožku, rýchly alebo nepravidelný srdcový tep, dýchavičnosť, bolesti hlavy, nedokrvenie končatín, vypadávanie vlasov. V dôsledku zníženej funkcie červených krviniek vzniká v tele aj deficit rôznych látok.

Okrem horeuvedených príčin nadmerný príjem niektorých látok (napr.oxalátov) znižuje vstrebateľnosť železa v tráviacom trakte.

Tiež zanesené črevné steny, zápchy a hnačky spôsobujú zníženú absorbciu látok potrebných pre krvotvorbu.

Častokrát vidíme v praxi, napr. že ženy majú veľmi silnú menštruáciu, čo sekundárne spôsobuje anémiu. Pritom by stačilo „spojazdniť“ hlavný detox. orgán pečeň a telo by potom nevyužívalo menštruáciu ako druhú cestu pre detoxikáciu/ snahu zbaviť sa toxínov.

Riešenie problémov

Vzhľadom na popísané mechanizmy a možné príčiny je podľa nás vhodné urobiť meranie pomocou prístroja Sensitiv Imago 530. Je to biorezonančný prístroj, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA a dokáže zmerať po orgánoch záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, parazitmi a zhodnotí celkový stav organizmu. Zmeria percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, tiež meria niektoré krvné ukazovatele, ako je cholesterol, hemoglobín, železo, bilirubín a pod. Zároveň zisťuje aj alergény.

Na základe toho je možné potom určiť presnú príčinu anémie. Tiež ak sa nájde deficit niektorých látok, odporučíme ich doplniť.

Pri autoimunitnom ochorení systémový lupus erythematosus, ktorý sa spája aj s poklesom počtu červených krviniek, odporučíme reguláciu/úpravu imunitného systému prírodnými prostriedkami.

V prípade, že je problém mikrobiálny (anémiu môžu spôsobiť aj niektoré baktérie) je možné použiť na odstránenie vírusov, baktérií, plesní, parazitov plazmový generátor. Aplikáciu plazmového generátora je možné kombinovať aj s liečbou pomocou klasickej medicíny.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

Riešenie z pohľadu naturopata

 • Zmena stravy, tak aby obsahovala veľa vitamínov najmä železo, B12, kyselinu listovú
 • Vyčistenie črevných kalov, ktoré bránia vstebávaniu dôležitých látok do tela
 • Odstrániť to čo spôsobuje zníženú tvorbu krviniek, poškodzuje krvinky:
  • toxíny, chemikálie z celého tela hĺbkovou detoxikáciou
  •  vírusy, baktérie, parazity
 • V prípade potreby aplikujeme namiesto chemických liekov prírodné výťažky na podporu krvotvorby, reguláciu imunity, ktoré neobsahujú škodlivé chemické prísady

Naše odporúčania sú overené na tisícoch klientov, používame postupy p. Mgr. Kateřiny Konrádovej, ktorá sa naturopatii venuje už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Dietricha Klinghardta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi z USA a Európy, ako napr. Body Ecology, GAPS.

guarantee2 sk

Čo o nás hovoria naši zákazníci?

30 rokov, od detstva som bojovala s ťažkým ekzémom, na rukách a nohách, kde som skúšala niekoľko rôznych liečení aj alternatívnych a nič mi nezaberalo. Potom sa moja mamina preklikala na stránku Naturopatickej poradne, kde som absolvovala vyšetrenie, dostala som diagnózu pre mňa neznámu - Histamínová intolerancia a po štyroch dňoch nastavenej diéty sa mi začali liečiť nohy aj ruky od ekzému. Akonáhle poruším stravovanie, ekzém sa opäť začína objavovať, to znamená, že dodržiavam nastavenú životosprávu, nejaké doplnky výživy a s ekzémom od apríla 2015 problémy nemám. V Naturopatickej poradni majú veľmi milý prístup, kvalitné vybavenie, určite a stále odporúčam.
Paulína Raniaková
Zvolen

Naozaj nie je nutné, aby ste ďalej trpeli kvôli svojej anémii. Kontaktujte nás, máme pre Vás reálne a funkčné riešenie Vášho problému. A to riešenie je trvalé!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0