Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Pomoc s histamínovou intoleranciou

Histamínová intolerancia (HIT)

Histamínová intolerancia riešenie prírodnou cestou

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Čo je histamínová intolerancia?

Histamínová intolerancia (HIT) vzniká, ak telo nie je schopné odbúravať dostatočne histamín, ktorý zároveň vzniká v tele prirodzene a prijíma sa aj vo forme potravy. Za normálnych okolností sa histamín odbúrava v čreve pomocou enzýmu diaminooxidáza (DAO). Ľudia s HIT však majú tohto enzýmu nedostatok, alebo je enzým menej funkčný. Štatisticky sa uvádza, že 2-5% obyvateľstva Slovenska má HIT. Toto číslo sa neustále zvyšuje.

Histamínová intolerancia príznaky, symptómy

Táto choroba je veľmi ťažko diagnostikovateľná na základe klinických príznakov, keďže symptómy sú veľmi rôznorodé a zameniteľné s inými diagnózami.

Bežné symptómy sú hnačky, nadúvanie, bolesť brucha, svetlohnedá zapáchajúca stolica, slabosť, chudnutie, pocity na zvracanie, kožné prejavy (svrbenie, začervenanie, vyrážky), návaly tepla a potu, tachykardia a zníženie krvného tlaku, poruchy spánku, únava, opuchy, výraznejšie reakcie na poštípanie hmyzom. Človek s HIT môže trpieť aj psychickými problémami ako úzkosť, panika a nespavosť, prehnaná nervozita. V mnohých prípadoch však človek má len niektoré z týchto príznakov, pričom iné úplne chýbajú, alebo ojedinele sa HIT prejavuje iba zníženou imunitou  a možno miernym nafukovaním. Príznaky HIT sa prejavujú oneskorene po konzumácii nevhodného jedla (niekolko dní až týždeň) a preto je ťažké vysledovať, čo dané problémy spôsobuje.

Histamínová intolerancia prejavy

Imunita  býva znížená, aj v dôsledku látok, ktoré prenikajú cez črevnú stenu do krvi. Črevná flóra je narušená, dôsledkom toho dochádza k nedostatočnému vstrebávaniu  minerálov a vitamínov, hlavne skupiny B. Toto často vedie k deficitu zinku, anémii, poruchám krvotvorby, osteoporóze, svalovej atrofii, suchej pokožke, lámavým nechtom a slabým či padajúcim vlasom. Stres výrazne znižuje schopnosť organizmu odbúravať histamín (blokuje sa tvorba enzýmu DAO).

Liečba podľa klasickej medicíny spočíva v celoživotnom dodržiavaní diéty a užívaní lieku DAOSIN, zo začiatku pred každým jedlom, neskôr len pred rizikovými jedlami. Pri akomkoľvek porušení sa vracajú klinické príznaky. Po niekoľko mesačnom, či skôr ročnom dodržiavaní diéty je možné pozorovať regeneráciu črevných klkov a črevnej flóry. Potláčanie príznakov zápalu užívaním liekov ako ibuprofen a iné, nerieši podstatu problému. Maskovanie zápalu a potláčanie imunitnej odpovede je len dočasné riešenie, ktoré len zametie problém pod koberec.

Domáci test na histamínovú intoleranciu

Podľa našich skúseností je HIT geneticky podmienená, ale na to, aby sa mohli tieto gény prejaviť je podľa homotoxikológie potrebná prítomnosť iných patologických procesov v čreve (narušenie črevnej flóry, syndróm priepustného čreva, potravinové alergie a intolerancie). Častým spúšťačom HIT je výraznejší a dlhodobý  stres.

Väčšina histaminikov má patogény v tráviacom trakte (vírusy, baktérie a parazity), celkovo v brušnej dutine. Tie narúšajú črevné klky, spôsobujú zápal v čreve, vzniká tzv. syndróm deravého čreva (Leaky Gut). Ak sa niekedy k tomu pridá intoxikácia tela v dôsledku preťaženej pečene, oslabí / preťaží sa imunitný systém.

Pokiaľ Vám po konzumácii potravín ako kvasená kapusta nastáva rýchlo hnačka alebo Vám rajčiny spôsobia bolesť žalúdka, prípadne sa Vám po konzumácii niektorých alkoholických nápojov ako pivo alebo víno upchá nos opuchom nosovej sliznice, je pravdepodobné, že sa Vás histamínová intolerancia týka. Jedná sa o vysokohistamínové potraviny a nápoje, ktoré sú schopné zvýšiť hladinu histamínu v tele veľmi rýchlo. Je vhodné absolvovať domáci test na histamínovú intoleranciu alebo otestovať sa u imunoalergológa na hladinu a aktivitu enzýmu DAO zodpovedného za rozklad histamínu. V našej poradni je možné zistiť intoleranciu na histamínové potraviny pomocou biorezonančného prístroja Sensitv Imago, sleduje sa miera záťaže histamínovými potravinami pre organizmus.

Ako znížiť histamín v tele

Vzhľadom na popísané mechanizmy je podľa nás riešením odstrániť z tela všetko to, čo tam nepatrí a čo sa zistí pomocou merania na prístroji Sensitiv Imago 530. Je to biorezonančný prístroj, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA a dokáže zmerať po orgánoch záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, parazitmi a zhodnotí celkový stav organizmu. Zmeria percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, tiež meria niektoré krvné ukazovatele, ako je cholesterol, hemoglobín, železo, bilirubín a pod. Zároveň zisťuje aj alergény. Na odstránenie patogénov (vírusy, baktérie a parazity) používame plazmový generátor, tým je možná veľmi rýchla úľava v tráviacom trakte. Používame overené a funkčné postupy od p. Mgr. Kateřiny Konrádovej a Dr. Dietricha Klinghardta, ktorí sú špičkami v naturopatii na svetovej úrovni.

Odstránením všetkých príčín (je ich vždy viacero) telo spustí samoregeneračné procesy.

Aplikáciu plazmového generátora je možné kombinovať aj s liečbou pomocou klasickej medicíny, v prípade potreby.

Prečo použiť plazmový generátor pri histamínovej intolerancii ?

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

Tiež je často potrebné podporiť pečeň ako hlavný detoxikačný orgán a pomôcť regulovať imunitu prírodnými prostriedkami, pomôcť znížiť hladinu histamínu.

S čím Vám ešte poradíme – pomôžeme:

  • Upraviť črevnú flóru pomocou špeciánych probiotík určených priamo na HIT, odstrániť kandidu tak, aby sa mohli črevné steny zregenerovať / zahojiť.
  • Odstrániť toxíny, ktoré preťažujú imunitný systém a znemožňujú tak vyriešiť zápaly v tele.
  • Posilniť oslabené orgámy (pečeň, pankreas)

Počas zlepšovania stavu užívať prírodné antihistaminiká namiesto dodávania enzýmu DAO (ten rieši dôsledky, nie príčinu), ako je napríklad vitamín C, B6, glutamín, quercetín.

Prvá pomoc pri histamínovej intolerancii

Z našich osobných skúseností prvé známky zlepšenia sú vždy viditeľné do mesiaca. Klienti, ktorí dodržia naše odporúčania nepotrebujú užívať Daosin, môžu žiť spokojný život bez príznakov HIT, bez bolestí brucha, preháňania, kožných problémov a pod. a niektorí sú aj úplne klinicky vyliečení. Riešime aj akútne stavy HIT, telefonujte na 0911 933798. V prípade , že sa Vám nepodarí dostať rýchly termín a Váš stav je kritický, odporúčame ako prvú pomoc: Pozrieť si zoznam vhodných a nevhodných potravín: http://www.mastzellaktivierung.info/downloads/foodlist/71_FoodList_SK_alphabetic_withCateg.pdf Pred každým jedlom užívať enzýmy na trávenie Pozrieť si zoznam potravín s vysokým obsahom histamínu Pitný režim (aspoň 2-3 l čistej vody denne) Hladovka na 24 až 48 hodín (v najhorších prípadoch) Diétne stravovanie (uhorka, ryža, mrkva, petržlen) Vhodný čaj (nechtík, repík) Vyššie dávky vitamínu C – individuálne, treba sa poradiť. Vyššie dávky vitamínu B6 – zvoliť vhodnú formu a dávkovanie, aby sa vstrebalo

Histamínová intolerancia zoznam potravín tabuľka pdf

Histamínová intolerancia potraviny recepty jedálniček nie / histaminova antihistamínová diéta

Pomôžeme Vám nielen pochopiť,  ktoré potraviny prirodzene obsahujú vysoké hladiny histamínu, ale vysvetlíme Vám aj ako sa histamín v potravinách tvorí a v ktorých najviac, dáme Vám návrhy receptov na chutné a nehistamínové raňajky, obedy a večere.

guarantee2 sk

Po úprave jedálnička, odstránení patogénov pomocou plazmového generátora, plus odporučíme aj probiotiká a výživové doplnky.

  • celostný prístup
  • trvalé riešenie od príčiny, nielen potláčanie príznakov
  • vysvetlenie príčinných súvislostí
  • komplexné odporúčania na mieru
  • výsledky analýz ihneď k dispozícii
  • následná podpora, konzultácie

 

Naši klienti cítia výraznu úľavu do jedného mesiaca. Väčšina z nich sú do 3 mesiacov bez vonkajšich príznakov HIT.

Čo o nás hovoria naši zákazníci?

30 rokov, od detstva som bojovala s ťažkým ekzémom, na rukách a nohách, kde som skúšala niekoľko rôznych liečení aj alternatívnych a nič mi nezaberalo. Potom sa moja mamina preklikala na stránku Naturopatickej poradne, kde som absolvovala vyšetrenie, dostala som diagnózu pre mňa neznámu - Histamínová intelerancia a po štyroch dňoch nastavenej diéty sa mi začali liečiť nohy aj ruky od ekzému. Akonáhle poruším stravovanie, ekzém sa opäť začína objavovať, to znamená, že dodržiavam nastavenú životosprávu, nejaké doplnky výživy a s ekzémom od apríla 2015 problémy nemám. Môj názor na poradňu - veľmi milý prístup, kvalitné vybavenie, určite a stále odporúčam. Môj problém bol vyriešený, musím dodržiavať stravovanie a problém sa nevracia.
Paulína Raniaková
Zvolen
Rada by som sa podelila o moje skúsenosti s naturopatickou poradňou, nakoľko som mala vážne problémy s trávením a z toho vyplývajúce početné potravinové intolerancie, alergie a histamínovú intoleranciu a klasická medicína mi nevedela pomôcť a aj pri dodržiavaní prísnej diéty moje problémy pretrvávali, tak som hľadala alternatívnu pomoc a ocitla som sa v naturopatickej poradni pani Salajovej. Absolvovala som vyšetrenie živej kvapky krvi a terapiu na odstránenie patogénov a začala som s niekoľko mesačnou detoxikáciou, počas ktorej som postupne badala zlepšenie môjho stavu a mohla som obohacovať svoj jedálniček o potraviny, ktoré predtým boli pre mňa nestráviteľné. Na základe svojich skúseností s naturopatiou, by som ju odporúčala každému, kto má obdobný zdravotný problém.
Martina Vrlíková
Bratislava

Naozaj nie je nutné, aby ste ďalej trpeli kvôli svojej histamínovej intolerancii. Kontaktujte nás, máme pre Vás reálne a funkčné riešenie Vášho problému. A to riešenie je trvalé!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0