Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Pomoc s gynekologickými problémami

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Gynekologické problémy:

predmenštruačný syndróm, bolestivá a silná menštruácia, hormonálna nerovnováha a nepravidelná menštruácia, menopauza, neplodnosť, zhoršené výsledky cytológie, gynekologické výtoky.

Z pohľadu naturopata sú tieto poruchy/ symptómy výsledkom viacerých faktorov.

SILNÁ/ BOLESTIVÁ MENŠTRUÁCIA: Hlavná príčina je snaha organizmu zbaviť sa toxických látok. Deje sa tak vtedy, keď sú vo funkčnom deficite vylučovacie a detoxikačné orgány, keď je množstvo toxických látok v organizme a  v krvi vysoké a organizmus hľadá možnosti ako sa nadbytku toxických látok zbaviť – aj prostredníctvom menštruačného krvácania. Niekedy je takáto menštruácia aj výsledok prítomnosti zápalových procesov, rôznych baktérií, vírusov, kvasiniek alebo iných patologických procesov. Podpora detoxikačných orgánov a tým zníženie hladín toxických látok v organizme a úprava  pH vnútorného prostredia, vedie tiež k odstráneniu príznakov predmenštruačného syndrómu a odstráneniu,  či zmierneniu prejavov v období menopauzy.

HORMONÁLNA NEROVNOVÁHA: Preťaženie nervového systému stresom, infekciami, ale aj toxickými látkami často vedie k rozkolísaniu hladín hormónov,  a tým k narušeniu menštruačného cyklu v podobe nepravidelnej menštruácie, prípadne krátko alebo dlho trvajúcej menštruácii.

CYSTY/MYÓMY: Kumulácia toxických látok podporuje vznik cýst a myómov na ženských orgánoch. Vznik cýst veľmi často súvisí s celkovo zníženou imunitou organizmu, chronickými zápalmi alebo častými kandidózami. Hormonálna nerovnováha estrogénu a progesterónu, znížená funkcia štítnej žľazy, pečene a čriev vedie  k nahromadeniu toxických látok v organizme a teda ku  vzniku  cýst a myómov.

KVASINKOVÉ INFEKCIE (CANDIDA): Prítomnosť toxických látok, oslabenie imunitného systému,  prekyslenie tráviaceho traktu sú príčiny premnoženia kvasiniek v tráviacom trakte, ktoré ľahko osídlia aj ženské orgány a prejavujú sa okrem narušeného trávenia aj ako gynekologické výtoky. Narušenie zdravej črevnej flóry vedie ďalej k oslabovaniu obranyschopnosti organizmu a šancu pomnožiť sa dostanú aj ďalšie baktérie a vírusy spôsobujúce gynekologické zápaly. Často dochádza k zhoršeniu výsledkov cytológie.

GYNEKOLOGICKÉ VÝTOKY: Belavý hlienovitý výtok je fyziologický a v malom množstve nemusí byť známkou ochorenia. Ide o reakciu na hormonálne zmeny počas menštruačného cyklu ženy. Zmeny farby, konzistencie či zápachu indikujú patologický – chorobný proces na ženských orgánoch. Niekedy výtoky spôsobujú pálenie, svrbenie – často pri kvasinkových infekciách Candida albicans, Candida glabrata a iné druhy.

Bakteriálne zápaly sú najčastejšie spôsobené baktériami Streptococcus agalactiae, Neisseria gonorrhoea a Chlamýdiami trachomatis, z parazitárnych príčin sa najčastejšie jedná o prvok Trichomonas vaginalis, prípadne krvničky Schistosoma mansoni a Schistosoma haematobium.

NEPLODNOSŤ vs. ZDRAVÉ DIEŤA    Spoločným krvným obehom matky a plodu dochádza k prenosu cez placentu až 40 % toxických látok od matky k ešte nenarodenému dieťaťu. Analýzami pupočníkovej krvi bola prítomnosť toxických látok laboratórne potvrdená. Dôsledkom prenosu toxických látok z matky na dieťa počas vnútromaternicového vývoja môžu byť u narodených detí ekzémy, alergie a rôzne vrodené vývojové poruchy. Taktiež čoraz častejšie sa vyskytuje u mladých ľudí neplodnosť. V súčasnosti už každý desiaty pár má problém splodiť dieťa. Je to výsledok kombinácie horeuvedených príčin.

Celkovo sa tieto zdravotné problémy dajú zhrnúť do týchto hlavných problematických oblastí:

 • oslabenie detoxikačných orgánov – pečeň, obličky
 • nepriaznivý stav črevnej flóry v tráviacom trakte
 • oslabenie detoxikačných orgánov – pečeň, obličky
 • preťaženie nervovej sústavy a žliaz s vnútornou sekréciou
 • nedostatočný príjem nutrične dôležitých látok (najmä pre fungovanie hormonálneho systému)
 • nakumulovanie toxínov – lymfatický systém, pohlavné orgány, štítna žľaza,
 • premnoženie vírusov, baktérií, plesní, kvasiniek (chlamýdie, ureaplazma, mykoplazmy, candida, papiloma a herpes vírusy)
 • hormonálna nerovnováha
 • Poloha maternice, stav lymfatického systému

 Úlohou naturopata je zistiť, ktoré látky v tele chýbajú, aby sa upravil aj hormonálny profil, ktoré patogény (vírusy, baktérie, parazity) a toxíny preťažujú hormonálnu a rozmnožovacia sústavu a pomôcť ich odstrániť z tela. 

Ako riešiť takéto zdravotné problémy?

Najskôr je potrebné zistiť ktoré nežiaduce látky a patogénne organizmy sa v tele nachádzajú, prípadne ktoré látky sú v deficite. Na tento účel používame biorezonančný prístroj Sensitiv Imago 530, klasifikovaný ako Medical Device Class IIA. Dokáže po jednotlivých orgánoch zmerať záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, parazitmi a zhodnotí percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, prebiehajúce procesy v tele. Tiež meria niektoré krvné ukazovatele ako je cholesterol, hemoglobín, železo, bilirubín a pod. Zároveň zisťuje aj alergény. Okrajovo aj psychosomatickú rovinu.

Ako doplnkovú možnosť zisťovania deficitu niekorých látok (antioxidanty, minerály a stopové prvky, vitamíny, kolagén),  je možné použiť Kvantový rezonančný magnetický analyzátor.

Na základe výsledkov merania, Vám odporučíme postup riešenia, tak aby sa odstránili vyvolávajúce príčiny: 

 • odstrániť zistené patogény pomocou plazmového generátora
 • doplniť látky, ktoré potrebuje najmä hormonálna sústava – častokrát je to jód, prípadne ďalšie látky, ktoré telo potrebuje pre svoje fungovanie, tým sa dostane do rovnováhy a plnej výkonnosti.
 • hormonálne je možné pomôcť prírodnými formami prekurzorov estrogénu, ktoré sú bezpečné, tým sa aj pri menopauze zabezpečí predchádzaniu návalom tepla a pod.
 •  podporíť oslabené orgány a prečistiť ich od toxických látok a metabolických odpadov. 

Naše odporúčania sú overené na tisícoch klientov, používame postupy p. Mgr. Kateřiny Konrádovej, ktorá naturopatiu v ČR a SR zakladala a  venuje sa jej už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Dietricha Klinghardta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi z USA a Európy, ako napr. Body Ecology Diet, GAPS diéta a pod.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

Čo môžete očakávať?

Z mojich osobných skúseností a skúseností klientov sa ukazuje, že keď sa podniknú všetky horeuvedené opatrenia, tak výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Zlepšenia po stránke PMS a priebehu menštruácie sa dostavujú do 1-2 mesiacov. Čo sa týka možnosti otehotnieť a splodiť zdravého potomka z praxe vidím, že zhruba po 4-6 mesačnej detoxikácii, čistenia tele je možné potom počať zdravé dieťa (bez ekzému, alergie). Súbežne s týmito žiadanými výsledkami sa dostavuje aj regenerácia celého tela a ústup ďalších symptómov, ktoré pôvodne človek nemal zámer riešiť.

Osobná skúsenosť

Moja bolestivá menštruácia sa po výmene 8 amalgámových plômb za plomby „biele“ a celkovej detoxikácii organizmu od toxických látok upravila a skrátila zo 6 na 4 dni. Netrpím predmenštruačným syndrómom a o svojich menštruačných dňoch prakticky ani netuším, pretože nepociťujem žiadne problémy. Niekto by mohol povedať, že s bolestivou menštruáciou alebo nepravidelným menštruačným cyklom sa žiť dá, stačí si zobrať lieky proti bolesti alebo ostať deň – dva doma a nie je nutné na svojom tele pracovať. Avšak čo keby ste toto nemuseli každý mesiac riešiť a počas Vašich dní by ste nepociťovali žiadnu záťaž? Organizmus aj predmenštruačným syndrómom a ťažkosťami pri menštruácii dáva najavo, že je preťažený a potrebuje podporu a prečistenie. Skôr než sa pridružia vážnejšie zdravotné problémy je možné príčiny riešiť naturopatickým spôsobom. Možno ešte jedna skúsenosť z praxe: pred menštruáciou odporúčam nejesť veľa čokolády a sladkého, potom nie je bolestivá/ príznaky sú miernejšie.
Petra Salajová

Referencia

Po narocnejsej klasickej liecbe som pocitovala potrebu ocistit sa. Na internete som nasla stranku naturopatickej poradne a oslovila som pani Petru Salajovu, dnes uz Petku, ktora mi po vysetreni poradila co a ako robit. Do dnesneho dna som urobila 8-krat detoxikaciu tela pomocou pecenovej ocisty, okrem inych druhov terapie, a moj celkovy stav sa vyrazne zlepsil. Najrychlejsie sa mi upravili problemy spojene s infekciou dychacich ciest (3-krat sa mi opakoval problem s infekciou dychacich ciest, ktory bol lieceny aj pomocou antibiotik) a nepravidelne vyprazdnovanie. Postupne sa mi zlepsili aj problemy s travenim a naduvanim, a to aj vdaka upravenej strave a poblemy s ocami. Takmer dva roky som mala neprijemne pocity v ociach, nieco medzi tlakom a skriabanim. Nemohla som sa ani namalovat. Vdaka celkovej zmene zivotneho stylu a vdaka cviceniu pod vedenim dievcat z rehabilitacie mi takmer uplne zmizli bolesti chrbtice a zlepsila sa aj jej ohybnost. Zlepsuje sa aj moja telesna kondicia. Velkym uspechom pre mna bolo, ze mi zmizla mykoza z nechta na nohe. A poslednym velkym uspechom je, ze myom, ktory som mala vela rokov sa mi zmensil z 3,5 cm na 4,5 mm. Super! Zlepsenie celkoveho stavu je spojene aj so zlepsenim psychickeho stavu, som spokojnejsia, myslim viac pozitivne a viac sa tesim so zivota. Tuto terapiu mozem odporucat kazdemu, kto je ochotny na sebe pracovat. Uspech neprisiel bez mojho pricinenia, ale podstatne je, ze prisiel. Tento sposob zivota sa mi zapacil takze v nom pokracujem a dakujem Petke a vsetkym, ktori mi pomahaju na ceste k telesnemu a dusevnemu zdraviu. S laskou Viera Holodova
placeholder
Viera Holodová
Bratislava

Niekto by mohol povedať,  že keď máte bolestivú menštráciu alebo nepravidelný cyklus, tak sa dá s takýmito problémami žiť vcelku dobre, že sú aj horšie stavy a nie je potrebné na niečom pracovať. A jednoducho, keď to bolí, zobrať si paralen, keď je silná menštruácia ostať doma na 2 dni. Avšak čo keby ste toto nemuseli každý mesiac riešiť? Bolo by to jednoduchšie, ľahšie by sa Vám žilo v tých dňoch. Je potrebné si uvedomiť, že telo sa tým snaží dať niečo na javo. Mnohé problémy majú pôvod v príčinách, ktoré sa dajú riešiť naturopatickým spôsobom za krátky čas a čo je podstatné už sa to nevráti :-).

Kontaktujte nás,  Pomôžeme Vám!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0