Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Pomoc s ekzémami a psoriázou

Ekzém (atopický ekzém, atopická dermatitída, nesprávne exém) a psoriáza

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Ekzém, psoriáza príčiny

Podľa našich skúseností z praxe je príčinou kožných problémov problém v tráviacom trakte, pečeni, alebo pankrease.

Pri oslabení detoxikačných a vylučovacích orgánov, sa organizmus zanesie toxickými látkami (ťažké kovy, chemické látky zo životného prostredia) a následne sa otvárajú nové vylučovacie cesty organizmu ako dostať z tela toxické látky von – a to cez pokožku. Súčasťou tohto procesu sú rôzne prejavy a stupne poškodenia pokožky toxickými látkami, zníženie obranyschopnosti pokožky a celá škála nepríjemných príznakov ako svrbenie, začervenanie, šupinatenie či mokvanie.

Základnou príčinou je znížená výkonnosť hlavného detoxikačného orgánu – pečene a znížená výkonnosť čreva či narušenie črevnej flóry.  Na riešenie tohto problému je nutné podporiť a prečistiť pečeň a upraviť črevnú flóru či obnoviť enzymatické procesy tráviaceho traktu pri procesoch rozkladu potravy.

Ekzém psoriáza prejavy

Vzhľadom na to, že spomínané toxické látky prechádzajú cez krvné riečisko, je negatívne ovplyvnený imunitný systém a vznikajú rôzne alergické a autoimunitné reakcie, kedy vlastné protilátky reagujú negatívne na vlastné bunky organizmu s negatívnym dopadom na stav pokožky. V čreve nastáva situácia, ktorá sa v zahraničnej literatúre pomenováva ako leaky gut (syndróm priepustného čreva), kedy cez črevnú stenu prenikajú rôzne toxické látky, nedokonale strávené zvyšky jedla a toxické splodiny vírusov, baktérií, parazitov a vznikajú alergické reakcie, prejavujúce sa aj na pokožke, nakoľko cez pokožku má organizmus snahu očistiť sa.  Ekzémy sú často spojené aj s peľovými alergiami a alergickými reakciami na rôzne potraviny alebo potravinovými intoleranciami – častá pri ekzémoch je histamínová intolerancia, kedy nespracovaný histamín z čreva prechádza cez pokožku a silne ju narúša. Syndróm priepustného čreva je vždy spojený s narušením prospešnej črevnej flóry a s pomnožením patogénnych črevných batérií, kvasiniek či parazitov.

Ekzém psoriáza prírodná liečba

Vzhľadom na popísané mechanizmy je podľa nás riešením odstrániť z čreva všetko to, čo tam nepatrí a čo sa zistí pomocou merania prístrojom Sensitiv Imago 530. Je to biorezonančný prístroj, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA a dokáže zmerať po orgánoch záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, baktériami, kvasinkami a parazitmi a zhodnotí celkový stav organizmu. Zmeria percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, zároveň zisťuje aj alergény a potravinové intolerancie.

Tiež je potrebné podporiť pečeň ako hlavný detoxikačný orgán, niekedy aj posilniť obličky a pomôcť regulovať imunitu prírodnými prostriedkami.

Klasická medicína používa pri diagnózach ako je atopický ekzém, alebo psoriáza krémy na potlačenie vonkajších prejavov, väčšinou kortikoidné maste, ktoré vstupujú cez pokožku do tela a potláčajú autoimunitné zápalové procesy, pri ich vysadení sa však problém vracia, dokonca niekedy aj vo väčšej miere, keďže imunita a organizmus je ešte viac oslabený, zanesený neprírodnými liečivami. Preto tieto maste iba potláčajú vonkajšie prejavy, ale nevyriešia problém, ktorý je hĺbkový a príčina je vo vnútri v tele. Podľa našich skúseností, pokiaľ sú kožné problémy dlhodobejšieho charakteru, kombinujú atopický ekzém s alergickými reakciami a niekedy aj s neurologickými v prípade, že má človek vysokú dávku stresu. Vtedy vzniká tzv. neurodermatitída (stav pokožky sa zhorší v stresových situáciách).

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

Prečo použiť plazmový generátor pri ekzéme a psoriáze? Aké sú výhody?

Ekzém, psoriáza strava

Pri autoimunitných ochoreniach pokožky je dôležité vylúčiť z jedálnička potraviny, ktoré imunitný systém narúšajú a vychyľujú z rovnováhy. Jedná sa najmä o potraviny, ktorých zloženie už nie je čisto prírodných zdrojov, ale obsahujú aj množstvo umelých prísad, či sú šľachtením a genetickými modifikáciami pozmenené. Tiež je nutný správny pitný režim s obmedzením alkoholu a kávy či sladených nápojov.

V Naturopatickej poradni sa problematike stravy pri kožných ochoreniach venujeme detailne, preberieme Váš stravovací a pitný režim a odporučíme Vám, ktoré potraviny sú pre Vás nevhodné a ktorými potravinami je možné ich v jedálničku nahradiť, dostanete aj písomné spracovanie. V prípade potreby odporúčame upraviť stravu aj vyradením niektorých alergénov, ktoré sa zistia pomocou prístroja Sensitiv Imago 530.

Ekzém / psoriáza u detí

Psoriáza u detí sa vyskytuje menej často ako u dospelých, ale atopickým ekzémom trpí až 1 z 5 detí. Väčšinou sa prejaví vo veľmi rannom detstve, do 3 rokov veku a často pretrváva až do dospelosti. Aj keď príznaky vekom slabnú, atopici majú tiež vyššie riziko prejavov alergií, astmy a autoimunitných ochorení.

Suchá drsná pokožka je citlivá, začervenaná a neznesiteľne svrbí, čo sa podpisuje na výrazných problémoch so spánkom u detí.

Medzi najčastejšie príčiny ekzému a psoriázy u detí sú okrem genetickej predispozície aj faktory životného prostredia – toxické látky a ťažké kovy, ktoré prestupujú cez placentu aj počas vnútromaternicového vývoja, narušená črevná flóra, znížená výkonnosť pečene, potravinové alergie a intolerancie. Podporou výkonnosti pečene a črevnej flóry je možné dostať prejavy ekzému pod kontrolu, po vyplavení toxických látok z tela a podpore imunitného systému je možné kožné problémy úplne vyriešiť.  

Z našich osobných skúseností u malých detí ekzematické prejavy miznú za 2 – 3 mesiace. Prvé známky zlepšenia sú viditeľné do mesiaca.

Ekzém na tvári, okolo úst, okolo očí, na viečkach

Ekzém na tvári je neľahká estetická záťaž a nezriedka vedie aj k nepríjemným opuchom a začervenaniu v okolí očí alebo okolo ústnej dutiny.

Ekzém na nohách, na rukách, na dlaniach, pod pazuchami

Pri extrémne suchej pokožke na rukách často vznikajú až praskliny, mokvavé nehojace sa rany v dôsledku oslabenia obranyschopnosti pokožky a častému pomnoženiu zlatého stafylokoka. Ekzém pod pazuchami je nepríjemný najmä pre silné svrbenie v oblasti zvýšeného potenia sa.

Psoriáza nechty

Psoriáza môže veľmi často postihnúť okrem  typických miest na lakťoch a predlaktiach aj nechty, čo však môže signalizovať aj fakt, že zápal nie je v organizme pod kontrolou a je riziko, že prejde do ťažkých generalizovaných foriem a postihne kĺby – psoriatická artritída. Psoriáza nechtov sa často zamieňa za nechtovú mykózu a na pravú príčinu problému sa prichádza neskoro v pokročilom štádiu ochorenia.

guarantee2 sk
  • celostný prístup
  • trvalé riešenie od príčiny, nie potláčanie príznakov
  • vysvetlenie príčinných súvislostí
  • komplexné odporúčania na mieru
  • výsledky analýz ihneď k dispozícii
  • následná podpora, konzultácie

 

Naše odporúčania sú overené na tisícoch klientov, používame postupy Mgr. Kateřiny Konrádovej, ktorá sa naturopatii venuje už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Dietricha Klinghardta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi ako napr. Body Ecology, GAPS.

Čo o nás hovoria naši zákazníci?

30 rokov, od detstva som bojovala s ťažkým ekzémom, na rukách a nohách, kde som skúšala niekoľko rôznych liečení aj alternatívnych a nič mi nezaberalo. Potom sa moja mamina preklikala na stránku Naturopatickej poradne, kde som absolvovala vyšetrenie, dostala som diagnózu pre mňa neznámu - Histamínová intolerancia a po štyroch dňoch nastavenej diéty sa mi začali liečiť nohy aj ruky od ekzému. Akonáhle poruším stravovanie, ekzém sa opäť začína objavovať, to znamená, že dodržiavam nastavenú životosprávu, nejaké doplnky výživy a s ekzémom od apríla 2015 problémy nemám. V Naturopatickej poradni majú veľmi milý prístup, kvalitné vybavenie, určite a stále odporúčam.
Paulína Raniaková
Zvolen

Naozaj nie je nutné, aby ste ďalej trpeli kvôli svojej kožnej chorobe. Kontaktujte nás, máme pre Vás reálne a funkčné riešenie Vášho problému. A to riešenie je trvalé!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0