0
0,00

Pomoc s ekzémami a psoriázou

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Ako na ekzémy a psoriázu ?

Atopický ekzém a psoriáza sú jednou z najčastejších chorôb kože. Ochorenie sa zvyčajne prejaví už v prvých mesiacoch života, ale prvé príznaky sa môžu objaviť v ktoromkoľvek veku, v dospelosti však vznikajú už len zriedkavo. Priebeh atopickej dermatitídy je chronický, charakteristický striedaním období výrazných ťažkostí s obdobiami relatívneho pokoja, často však zapálené ložiská na koži pretrvávajú aj veľmi dlho.

Príčina

Podľa našich skúseností z praxe je príčinou kožných problémov problém v tráviacom trakte, pečeni, alebo pankrease.

V prípade, že je telo zanesené toxínmi (ťažké kovy, chemikálie) a v čreve sa nachádzajú metabolické odpady a je ich priveľa tak sa deje nasledovné: cez črevnú stenu prenikajú tieto metabolické odpady do krvi, pečeň ako hlavný detoxikačný orgán ich nestíha spracovávať a keďže ich telo nestíha vylučovať prirodzeným spôsobom tak ich pošle von z tela pokožkou. Tak vznikajú rôzne ekzematické a kožné problémy. Základnou príčinou je deficitné fungovanie hlavného detoxikačného orgánu – pečene a zanesenie v čreve. Na riešenie tohto problému je nutné podporiť pečeň a vyčistiť ju a vyčistiť tiež tráviaci trakt od rôznych parazitov, toxínov, ťažkých kovov, chemikálií, vírusov a baktérií. Na to v praxi používame prevažne plazmový generátor, alebo detoxikačný protokol. Keď upratujeme metabolické odpady v čreve, zároveň tam doplníme črevnú flóru probiotikami.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

Vzhľadom na to, že spomínané toxíny prechádzajú cez krvné riečište, vznikajú tak aj rôzne imunitné reakcie podobne ako pri alergiách reaguje organizmus na prítomnosť cudzích látok v krvi, preťaží sa imunita a vznikajú rôzne alergické reakcie, ktoré sa môžu prejaviť tiež na pokožke. To vysvetľuje to, prečo sú ekzémy častokrát spojené s alergickými reakciami na rôzne potraviny. V čreve nastáva situácia, ktorá sa v zahraničnej literatúre pomenováva ako leaky gut, resp. syndróm deravého čreva a cez črevnú stenu prenikajú rôzne látky, nestrávené zvyšky jedla a rôzne toxíny, toxické splodiny z vírusov, baktérií, parazitov a na to všetko reaguje imunitný systém alergicky. Pri tzv. syndróme deravého (Leaky Gut) čreva vznikajú rôzne alergické reakcie, ktoré sa prejavia aj na pokožke. Keďže imunitný systém reaguje na prítomnosť rôznych látok, ktoré unikajú do krvi, tak je preťažený a preto to dáva priestor pre vírusy a baktérie. V niektorých prípadoch je preto možné, že sa tieto vírusy a baktérie usídlia tiež na pokožke a tak vznikajú rôzne atopické ekzémy kombinované s bakteriálnymi infekciami, napr. so zlatým stafylokokom, alebo streptokokmi.

Riešenie problémov

Vzhľadom na popísané mechanizmy je podľa nás riešením odstrániť z čreva všetko to, čo tam nepatrí a čo sa zistí pomocou merania prístrojom Sensitiv Imago 530. Je to biorezonančný prístroj, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA a dokáže zmerať po orgánoch záťaže toxínmi, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, parazitmi a zhodnotí celkový stav organizmu. Zmeria percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav, tiež meria niektoré krvné ukazovatele, ako je cholesterol, hemoglobín, železo, bilirubín a pod. Zároveň zisťuje aj alergény.

Tiež je potrebné podporiť pečeň ako hlavný detoxikačný orgán, niekedy aj posilniť obličky a pomôcť regulovať imunitu prírodnými prostriedkami. Z našich osobných skúseností u malých detí ekzematické prejavy miznú za 2 – 3 mesiace. Prvé známky zlepšenia sú viditeľné do mesiaca.

Klasická medicína používa pri diagnózach ako je atopický ekzém, alebo psoriáza krémy na potlačenie vonkajších prejavov, väčšinou kortikoidné maste, ktoré vstupujú cez pokožku do tela, sú toxické pre telo. Zanášajú organizmus, pri ich vysadení sa problém vracia, dokonca niekedy aj vo väčšej miere, keďže imunita a organizmus je ešte viac oslabený, zanesený. Preto tieto krémy iba potláčajú vonkajšie prejavy, ale nevyriešia problém, ktorý je hĺbkový a príčina je vo vnútri v tele. Podľa našich skúseností kožné problémy, pokiaľ sú dlhodobejšie kombinujú atopický ekzém s alergickými reakciami a niekedy aj s neurologickými v prípade, že má človek vysokú dávku stresu. Vtedy vzniká tzv. neurodermatitída (stav pokožky sa zhorší v stresových situáciách).

V prípade potreby odporúčame aj upraviť stravu vyradením niektorých alergénov, ktoré sa zistia pomocou prístroja Sensitiv Imago 530.

Naše odporúčania sú overené na tisícoch klientov, používame postupy p. Mgr. Kateřiny Konrádovej, ktorá sa naturopatii venuje už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Dietricha Klinghardta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi z USA a Európy, ako napr. Body Ecology, GAPS.

Naša garancia

Keďže absolútne veríme našej práci a jej výsledkom, ponúkame jedinečnú garanciu, ktorá na Slovensku nemá obdoby. Garantujeme Vám, že po absolvovaní všetkých odporúčaných postupov v našej poradni Vám do 3 mesiacov zmizne, alebo sa zásadne oslabí Váš atopický ekzém, alebo psoriáza. Ak sa Váš zdravotný stav ani po 3 mesiacoch zásadne nezlepší, vrátime Vám všetky peniaze, ktoré ste minuli na naše služby.

Čo o nás hovoria naši zákazníci?

30 rokov, od detstva som bojovala s ťažkým ekzémom, na rukách a nohách, kde som skúšala niekoľko rôznych liečení aj alternatívnych a nič mi nezaberalo. Potom sa moja mamina preklikala na stránku Naturopatickej poradne, kde som absolvovala vyšetrenie, dostala som diagnózu pre mňa neznámu - Histamínová intolerancia a po štyroch dňoch nastavenej diéty sa mi začali liečiť nohy aj ruky od ekzému. Akonáhle poruším stravovanie, ekzém sa opäť začína objavovať, to znamená, že dodržiavam nastavenú životosprávu, nejaké doplnky výživy a s ekzémom od apríla 2015 problémy nemám. V Naturopatickej poradni majú veľmi milý prístup, kvalitné vybavenie, určite a stále odporúčam.
Paulína Raniaková
Zvolen

Naozaj nie je nutné, aby ste ďalej trpeli kvôli svojej kožnej chorobe. Kontaktujte nás, máme pre Vás reálne a funkčné riešenie Vášho problému. A to riešenie je trvalé!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0