Môj príbeh – MVDr. Mariana Sršňová

IMG 2932

Keď som bola malá, tak sme u nás v rodine skoro všetci trpeli na alergie. Ja, môj brat a moja mama. Nič nevídané, rôznych alergických reakcií bolo v tej dobe už u detí neúrekom, ale moja mama sa akosi nemohla uspokojiť so všeobecnou mienkou, že sa s tým nedá urobiť nič viac než mierniť príznaky alergie pomocou antihistaminík. Boli sme malé deti a napriek antihistaminikám boli príznaky alergií pre nás dosť obťažujúce. V tej dobe, po roku 1989 začali vychádzať prvé články a literatúra o alternatívnej medicíne a zdravom stravovaní. Začali sme doma s úpravou stravy, otužovaním a zvýšeným pobytom v prírode. Usmievam sa pri spomienke na to, aká bola široká ponuka výživových doplnkov v tej dobe (dali sa spočítať na prstoch jednej ruky) a obchody zdravej výživy ešte ani neexistovali. Začiatky neboli preto jednoduché – znížili sme konzumáciu mäsa, celkom vylúčili údeniny, mlieko a rafinovaný cukor, pridali strukoviny, veľa čerstvého ovocia a zeleniny, privykali si na celozrnnú ryžu. Postupne sa na trhu objavili pohanka, pšeno, amarant, cícer. Objavili sme, že obilniny, strukoviny a semienka sa dajú konzumovať aj naklíčené. Na nové chute a potraviny sme si samozrejme museli zvykať a mama sa dosť natrápila, kým sa nové jedlá naučila pripravovať a zdolala naše odmietanie, ale čuduj sa svete, alergie odišli úplne a dodnes nikto z nás o nich nevie. 

Od detstva som tak mala možnosť na vlastnej koži zistiť, ako strava dokáže silno ovplyvniť náš zdravotný stav. Postupom času sme doma čítali viac a viac o výžive, čínskej medicíne, rovnováhe kyselín a zásad v organizme, význame vitamínov a minerálov či látok pre organizmus esenciálnych a o možnostiach ich dopĺňania, o psychických príčinách ochorení a o význame a možnostiach detoxikácie tela.

Myslím, že to bola veľmi dobrá základňa vedomostí pre to, aby som raz vedela pomôct môjmu synovi. Narodilo sa mi dieťa, ktoré bolo od narodenia veľmi nekľudné. Problémy so spánkom, neschopnosť poslúchať, výrazná nervozita, krik a odmietanie pri bežných denných činnostiach či hre. Ani po dvoch rokoch života z toho nevyrástol, naopak začalo byť zrejmé, že sa od rovesníkov vo vývoji odlišuje a zaostáva v reči. Keď nám psychológ potvrdil naše obavy a vyslovil podozrenie na autizmus, začali sme o tejto poruche vyhľadávať informácie a dozvedeli sme sa,  že problémy nášho dieťaťa možu byť spojené s metabolickými poruchami týkajúcimi sa narušenej činnosti čreva a s tým spojeným aj nedostatkom vitamínov, minerálov a esenciálnych látok. Zanedlho sa nám podarilo objaviť naturopatickú poradňu pani Salajovej a mne bolo jasné, že to je presne to, čo potrebujeme. V naturopatickej poradni sme sa stretli s analýzou živej kvapky krvi a s biorezonančnou analýzou a dozvedeli sme sa, že za ťažkosťami nášho syna može stáť aj toxická záťaž ťažkými kovmi, chemickými látkami alebo parazitmi. Detoxikácia podľa protokolov pani Konrádovej, ničenie parazitov, suplementácia vitamínov, minerálov a užívanie ďalších výživových doplnkov môjmu synovi výrazne pomohlo. Úprava stravy bola pre nás už samozrejmosťou. Po troch mesiacoch sa synovi znormalizoval spánok, začal používať prvé slová. Vo všetkých procesoch sme postupovali ďalšie mesiace a problémové správanie sa postupne redukovalo viac a viac. V reči napreduje kontinuálne a kľudu si začal užívať nielen on sám ale aj celá rodina spolu s ním. Som vďačná za to, že sme na tejto ceste mohli byť vedení skúsenejšími ľuďmi a tak nášmu synovi pomôcť rýchlejšie a efektívnejšie.

V naturopatickej poradni som začala pracovať preto, že si veľmi dobre uvedomujem, aký obrovský význam pre kvalitu života má dobrý fyzický a psychický stav človeka a chcela by som sa s Vami podeliť o vedomosti, ktoré som doposiaľ získala v oblasti navrátenia tela do rovnováhy, pokiaľ sa z nej vychýlilo.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0