Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Môj príbeh – MVDr. Mariana Sršňová

Srsnova Mariana foto

Keď som bola malá, skoro všetci u nás v rodine trpeli na alergie. Ja, môj brat a moja mama. Nič nevídané, rôznych alergických reakcií bolo v tej dobe už u detí neúrekom, ale moja mama sa akosi nemohla uspokojiť so všeobecnou mienkou, že sa s tým nedá urobiť nič viac než mierniť príznaky alergie pomocou antihistaminík. Boli sme malé deti a napriek antihistaminikám boli príznaky alergií pre nás dosť obťažujúce. V tej dobe, po roku 1989 začali vychádzať prvé články a literatúra o alternatívnej medicíne a zdravom stravovaní. Začali sme s úpravou stravy, otužovaním a zvýšeným pobytom v prírode. Usmievam sa pri spomienke na to, aká bola široká ponuka výživových doplnkov v tej dobe (dali sa spočítať na prstoch jednej ruky) a obchody zdravej výživy ešte ani neexistovali. Začiatky neboli preto jednoduché – znížili sme konzumáciu mäsa, celkom vylúčili údeniny, mlieko a rafinovaný cukor, pridali strukoviny, veľa čerstvého ovocia a zeleniny, privykali si na celozrnnú ryžu. Postupne sa na trhu objavili pohanka, pšeno, amarant, cícer. Objavili sme, že obilniny, strukoviny a semienka sa dajú konzumovať aj naklíčené. Na nové chute a potraviny sme si samozrejme museli zvykať a mama sa dosť natrápila, kým sa nové jedlá naučila pripravovať a zdolala naše odmietanie, ale čuduj sa svete, alergie odišli úplne a dodnes nikto z nás o nich nevie.

Od detstva som tak mala možnosť na vlastnej koži zistiť, ako strava dokáže silno ovplyvniť zdravotný stav. Postupne sme doma čítali viac a viac o výžive, čínskej medicíne, rovnováhe kyselín a zásad v organizme, význame vitamínov, minerálov, esenciálnych látok a o možnostiach ich dopĺňania, o psychických príčinách ochorení a o význame a možnostiach detoxikácie tela.

Myslím, že to bola veľmi dobrá základňa vedomostí pre to, aby som raz vedela pomôct môjmu synovi. Od ranného detstva sa vyskytli problémy so spánkom, imunitou, podráždenosťou.
Už vtedy som si bola vedomá toho, že tieto problémy možu byť spojené s narušenou činnosťou čreva, oslavenou črevnou flórou, nedostatkom vitamínov, minerálov a esenciálnych látok. Keď sa mi podarilo objaviť Naturopatickú poradňu pani Salajovej, bolo mi hneď jasné, že to je presne to, čo potrebujeme. V Naturopatickej poradni som sa stretla s analýzou živej kvapky krvi, biorezonančnou analýzou celého tela a dozvedela sa, že za ťažkosťami môjho syna može stáť aj toxická záťaž ťažkými kovmi, chemickými látkami alebo parazitmi. Detoxikácia podľa protokolov pani Mgr. Kateřiny Konrádovej, ničenie parazitov, dopĺňanie vitamínov, minerálov a užívanie ďalších výživových doplnkov môjmu synovi výrazne pomohlo. Úprava stravy bola pre nás už samozrejmosťou. Po troch mesiacoch sa synovi znormalizoval spánok, upravila imunita a zlepšil psychomotorický vývin. Som vďačná za to, že som na tejto ceste mohla byť vedená skúsenejšími ľuďmi a tak synovi pomôcť rýchlejšie a efektívnejšie.

V naturopatickej poradni konzultujem s klientmi preto, že si veľmi dobre uvedomujem, aký obrovský význam pre kvalitu života má dobrý fyzický a psychický stav človeka a tak už roky zdieľam s klientmi vedomosti, ktoré som získala v oblasti navrátenia tela do rovnováhy, pokiaľ sa z nej vychýlilo.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0