Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Pomoc s alergiami a astmou

Kto sme?

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Ako vznikajú alergie?

Z pohľadu naturopata sú alergie, senná nádcha a astma poruchou imunitného systému, ktorá sa prejaví na tvorbe protilátok na určité alergény (látky nachádzajúce sa v prostredí alebo patogény ako vírusy, baktérie, parazity) a vzniku alergických prejavov.

Z našich skúseností je imunitný systém pri alergických reakciách vychýlený z rovnováhy a správnej funkcie v dôsledku oslabenia detoxikačných a vylučovacích orgánov (pečeň, žlčník, obličky, črevo), čím dochádza ku kumulácii toxických látok, ťažkých kovov a iných chemických látok v organizme. Biele krvinky imunitného systému sú ďalej zodpovedné za likvidáciu takéhoto cudzorodého materiálu. Ich preťaženie vedie k nesprávnemu vyhodnocovanie látok bežne prítomných v prostredí a neadekvátnej, nadmernej reakcii – spúšťajú sa rôzne druhy alergií. Konkrétne eozinofily (typ bielych krviniek) sú zodpovedné za alergické reakcie, zároveň sa však aktivizujú aj pri parazitárnej záťaži.

Výkonnosť a správna funkcia imunitného systému je v dnešnej dobe veľmi často negatívne ovplyvnená aj nedostatočne nasýtenou hladinou vitamínu D v organizme.

Pri miernom zanesení toxínmi veľmi ľahko vznikajú takéto alergické reakcie. Častosť týchto reakcií potom závisí od toho, ako často sa človek vyskytuje v prostredí, kde sa nachádza alergén. V rámci stavu imunitného systému zohráva svoju rolu aj vitamín D.

Ako riešime alergie?

Vzhľadom na popísané mechanizmy je riešením odstrániť z organizmu všetko to, čo tam nepatrí a spúšťa alergické reakcie.  Pomocou merania na  biorezonančnom prístroji Sensitiv Imago 530, ktorý je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA, dokážeme zmerať po orgánoch záťaže toxickými látkami, ťažkými kovmi, chemikáliami, vírusmi, baktériami a parazitmi a zhodnotíme celkové percentuálne fungovanie jednotlivých orgánov alebo sústav. Prístroj je nápomocný pri zisťovaní aj samotných alergénov, našim primárnym cieľom však nie je, aby ste sa zisteným alergénom vyhýbali, ale aby ste alergické reakcie vôbec nemali a teda sa  snažíme o odstránenie príčin na základe ktorých alergická reakcia vzniká.

Na základe výsledkov merania Vám odporučíme odstrániť zistené patogény pomocou plazmového generátora, podporíme oslabené detoxikačné orgány a prečistíme organizmus od toxických látok a metabolických odpadov. Doplníme látky, ktoré telu chýbajú – minerály, stopové prvky, vitamíny, prípadne ďalšie látky, ktoré telo potrebuje pre svoje správne fungovanie.

Používame overené a funkčné postupy od Mgr. Kateřiny Konrádovej, ktorá sa naturopatii venuje už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Dietricha Klinghardta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi z USA a Európy, ako napr. Body Ecology, GAPS.

Aplikáciu plazmového generátora je možné kombinovať aj s liečbou pomocou klasickej medicíny.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

A čo astma?

V prípade, že sa alergie neriešia a imunita sa ďalej oslabuje, môže vzniknúť až astma. Klasická medicína tlmí tieto alergické reakcie pomocou kortikoidov v snahe potlačiť príznaky. Kortikoidy sú však pre organizmus toxické. Našou snahou nie je zastaviť alergické reakcie, ale riešiť príčinu, prečo vznikajú. Pri astme sú veľmi často z dôvodu oslabenia imunitného systému prítomné aj parazity, ktoré sa podieľajú na astmatických reakciách organizmu.

Pri riešení astmy postupujeme podobne ako pri alergiách a odstraňujeme nájdené príčiny protokolmi od Mgr. Kateřiny Konrádovej, znalosťami ortomolekulárnej medicíny a postupmi Dr. Dietricha Klinghardta.

V procese odstraňovania príčin postupne znižujeme dávkovanie kortikoidov v spolupráci s klientom a jeho lekárom.

Čo môžete očakávať:

guarantee2 sk

Naše skúsenosti hovoria, že výrazný ústup symptómov zaznamenáte do 1-2 mesiacov. Pomôžeme Vám aj prírodnými preparátmi, ktoré zmiernia prejavy astmy a alergie prakticky ihneď po nasadení (do niekoľkých dní),  bez vedľajších účinkov, avšak sú len prvou pomocou, vyliečenie je otázkou niekoľkých mesiacov. Táto celá pomoc je vhodná aj pre malé dieťatko od cca 1 roka.

Osobná skúsenosť

Ja osobne som trpela celé roky sennou nádchou. Vždy v máji som ani päty nevytiahla von, lebo okamžitá reakcia bola kýchanie, tečenie „vodičky“ z nosa, červené oči, slzenie z očí. Po 6 mesiacoch hĺbkovej detoxikácie som vo svojom obľúbenom mesiaci máj nemala prakticky žiadne alergické reakcie. Nutné spomenúť, že som odstránila aj parazity a baktérie plazmovým generátorom.
Petra Salajová

Hovoríte, že sa s alergiou vďaka liekom, ktoré potláčajú príznaky dá celkom dobre žiť? Je potrebné si uvedomiť, že problém je vnútri v tele a sám od seba nezmizne, postupom času sa môže zhoršovať a prerásť do rôznych komplikácií, napríklad do astmy. Neriskujte, kontaktujte nás, Váš problém sa dá úplne vyriešiť!

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0