Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Reuma (reumatizmus, reumatoidné ochorenia)

Prírodná liečba reumy

Vitajte na stránkach Naturopatickej poradne Bratislava. Zaoberáme sa prírodnou detoxikáciou ťažkých kovov a chemikálií, odstraňovaním vírusov, baktérií, parazitov a plesní a meraním a analýzou zdravotných charakteristík. Naturopatia je forma alternatívnej medicíny, ktorá odstraňuje z tela človeka všetko to, čo tam nepatrí a vďaka tomu umožní telu naštartovať samoozdravné procesy.

Čo je reuma?

Reuma nie je jedno ochorenie, ale súbor viac ako 300 rôznych ochorení. Jedná sa o zápalové ochorenia (reumatoidná artritída, Bechterevova choroba) a degeneratívne/metabolické ochorenia (osteoporóza – rednutie kostí, artróza, DNA).

Prejavy reumy

Reuma sa prejavuje najmä bolesťami kĺbov a obmedzením pohyblivosti pre opuch a stuhnutosť, v neskorších štádiách aj pre deformity,  postihnuté však môžu byť  aj svaly a šľachy a je pociťovaná bolestivosť aj mäkkých tkanív. K prejavom mimo pohybového aparátu patria aj kožné vyrážky, reumatoidné uzly a zápaly očí.

Reumatoidná artritída

Jedná sa o chronické zápalové autoimunitné ochorenie postihujúce najmä kĺby, pri ktorom imunitný systém mylne napáda vlastné tkanivá organizmu prostredníctvom vlastných protilátok. Imunitný systém napadá výstelku kĺbu, čo môže postupne zničiť chrupavku a kosť v kĺbe. Šľachy a väzy, ktoré udržujú kĺb, sa oslabujú, kĺb potom stráca svoj tvar a postavenie.

Kĺb je náchylný pre oslabenie imunitného systému na infekcie vírusmi a baktériami, ktoré môžu ochorenie zhoršovať. Z našej naturopatickej praxe vieme, že medzi často sa vyskytujúce baktérie v zapálených kĺboch patria napr. rôzne druhy streptokokov a stafylokokov. Na odstránenie patogénov (vírusy, baktérie, parazity) používame plazmový generátor. Viac o plazmovom generátore sa dočítate nižšie.

Je reuma dedičná?

Na vzniku reumatických ochorení sa podieľa genetická predispozícia. Na prejavenie ochorenia je však nutná kombinácia genetickej predispozície a vplyvu vonkajšieho prostredia. Medzi hlavné nepriaznivé faktory, ktorých vplyv sa dá eliminovať úpravou životného štýlu patria fajčenie, nadmerné požívanie alkoholu a kávy, emočný stres, nadváha a nedostatok pohybu.

Oslabenie detoxikačných orgánov (pečeň a obličky) vedie k postupnému kumulovaniu toxických látok a ťažkých kovov zo životného prostredia v organizme. To vedie k preťaženiu imunitného systému, biele krvinky reagujú na prítomnosť toxických látok zmätene, dochádza k ich nadmernej aktivácii a nesprávnej reakcii na bunky telu vlastné – vzniká autoimunitný zápal, kedy imunitný sytém bojuje proti vlastným bunkám a tkanivá poškodzuje.

Veľmi častý je aj súbežný deficit vitamínov a minerálov potrebných pre správne fungovanie imunitného systému – v súčasnej dobe je veľmi častý deficit vitamínu D a zinku.

Uvedené príčiny autoimunitných procesov je možné zmerať pomocou biorezonančných prístrojov (Sensitiv Imago 530 a Kvantový rezonačný magnetický analyzátor). Sensitiv Imago 530 je klasifikovaný ako medicínsky prístroj triedy IIA a dokáže zmerať po orgánoch záťaže toxickými látkami, ťažkými kovmi, vírusmi, baktériami, kvasinkami, parazitmi a zhodnotí celkový výkonnostný stav organizmu. Kvantový rezonančný magnetický analyzátor zhodnotí deficity vitamínov, minerálov, stopových prvkov, kolagénu a esenciálnych látok v organizme.

Čo pomáha na reumu?

Na základe meraní záťaží toxickými látkami, baktériami a vírusmi, v kombinácii s meraním deficitov vitamínov, minerálov a esenciálnych látok pre fungovanie imunitného systému, Vám na mieru odporučíme:

 • Upraviť životosprávu – pitný režim a jedálniček, zvýšiť pohyb, obmedziť pitie alkoholu, kávy, obmedziť fajčenie
 • Upraviť / regulovať imunitu
 • Doplniť deficit vitamínov a minerálov zodpovedných za správne fungovanie imunitného systému pomocou účinných a bezpečných výživových doplnkov a stravy
 • Odstrániť z organizmu nakumulované toxické látky a ťažké kovy, ktoré preťažujú a vychyľujú imunitný systém a znemožňujú zastavenie autoimunitných zápalových procesov – hĺbková detoxikácia organizmu
 • Podporiť a prečistiť detoxikačné orgány (pečeň a obličky)
 • Ak sú prítomné baktérie, vírusy, parazity, odstrániť ich pomocou plazmového generátora

Na základe výsledkov merania Vám odporučíme odstrániť zistené patogény pomocou plazmového generátora, podporíme oslabené detoxikačné orgány a prečistíme organizmus od toxických látok a metabolických odpadov. Doplníme látky, ktoré telu chýbajú – minerály, stopové prvky, vitamíny, prípadne ďalšie látky, ktoré telo potrebuje pre svoje správne fungovanie imunitného systému, bez výkyvov v smere k autoimunitným procesom.

Pozrite si video, ktoré vysvetľuje princípy a fungovanie biorezonancie a plazmového generátora. Video je v českom jazyku.

Prečo použiť plazmový generátor pri reumatoidnej artrítíde ?

Prvé príznaky reumy

Medzi prvé príznaky reumy patrí najmä celková ranná stuhnutosť, ale aj únava, slabosť, nevýkonnosť, nechutenstvo a zvýšená teplota, poruchy spánku, bolesť a opuchy kĺbov – najmä malých kĺbov rúk a nôh.

Ako sa prejavuje reuma na rukách, na prstoch

Pod kožou sa môžu objaviť zväčšené uzlíky, väčšinou na predlaktí alebo predkolení a pretrváva ranná stuhnutosť na malých kĺboch rúk, ich opuchy a bolestivosť . Súvisiace sú aj bolesti svalov a šliach na úponoch. V pokročilých štádiách je kĺbová chrupavka poškodená alebo úplne zničená. Pri chorobe sa teda zvyknú degenerovať kĺby a často aj krútiť prsty.

Reumatoidné uzlíky

Reumatické ochorenia sa môžu prejaviť okrem postihnutia kĺbov aj postihnutím obličiek, srdca, pľúc – pľúcna fibróza a reumatoidné uzlíky na koži a poškodenia ďalších orgánov, zápaly a podráždenie očí a opuchy uzlín. Reumatoidné uzlíky sú rôznej veľkosti v priemere do 4 cm, majú farbu kože, sú nebolestivé, tuhej konzistencie, môžu byť pohyblivé alebo nepohyblivé.

Reuma u detí

Reuma môže postihovať aj deti, ktorá sa obvykle začnú sťažovať na bolesti nôh a nevládzu chodiť. Kĺby môžu začať opúchať, sú stuhnuté a citlivé, ochorenie nemusí postihovať len veľké kĺby nôh, ale ktorékoľvek kĺby v tele, často zápästia a malé kĺby prstov.

Čo môžete očakávať?

guarantee2 sk
 • celostný prístup
 • trvalé riešenie od príčiny, nielen potláčanie príznakov
 • vysvetlenie príčinných súvislostí
 • komplexné odporúčania na mieru
 • výsledky analýz ihneď k dispozícii
 • následná podpora, konzultácie

Používame overené a funkčné postupy od Mgr. Kateřiny Konrádovej, ktorá sa naturopatii venuje už viac ako 20 rokov. Postupy kombinujeme so znalosťou ortomolekulárnej medicíny a postupmi od Dr. Dietricha Klinghardta, používame tiež v kombinácii s dietologickými smermi ako napr. Body Ecology, GAPS.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0