Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Ťažké kovy

V dnešnej dobe sú ťažké kovy výrazný problém, ktorý už niekoľko rokov rezonuje v médiách, odbornej verejnosti v USA a ďalších krajinách. Pomaly aj my v Európe prichádzame na to, že ťažké kovy sú zdrojom mnohých chorôb. O problematike ťažkých kovov sa začína písať aj u nás, pre laickú verejnosť odporúčam si prečítať knihy Doba jedová 1 a 2, Ako prežiť dobu jedovú.

Prečo by sme ich nemali ignorovať?

Ťažké kovy sa kumulujú v mozgu, srdci, pečeni, obličkách, štítnej žľaze a ďalších orgánoch, hlavne tam, kde nie sú priechodné kapilárky, vlásočnice. Sú smrteľné už pri nízkych koncentráciách. Akumulujú sa v organizme, pretože je problém ich vylúčiť. Ich polčas rozpadu je 10-50 rokov (Olovo 10 rokov, Kadmium 10-30 rokov). Reálne je doba, za ktorú by sme všetko vylúčili dlhšia ako náš život. Nie sú rozložiteľné, menia iba svoj oxidačný stav.

Ako sa dostávajú do tela, tkanív?

Čo spôsobujú a ako pôsobia v našom tele?

Mnoho ľudí ani nevie, že majú v tele ťažké kovy, denne ich prijímajú v jedle, vzduchu, vode. Keďže sa hĺbkovej detoxikácii ťažkých kovov nevenuje až taká pozornosť, veľa ľudí má chronické choroby, ktoré sa stávajú neriešiteľné.

Možnosti merania / detekcie ťažkých kovov

1. Darkfield analýza živej kvapky krvi pod mikroskopom

Dáva informáciu o aktuálnej akútnej záťaži, nie však o tom, čo je už naakumulované v tkanivách, orgánoch. Keď sa ťažké kovy uvolnia z tkanív pomocou organickej laváže do krvi (trvá v priemere 6 týždňov), až potom je možné získať predstavu o tom, čo všetko je uložené v tkanivách.

Čistá krv pod mikroskopom obsahuje plazmu, červené a biele krvinky, na 1000 červených má byť 1-4 bielych. Červené krvinky by mali byť pekné guľaté, rovnaké, oddelené. Takto vyzerá záťaž ťažkými kovmi pod darkfield mikroskopom, kovy sú biele svietivé útvary v plazme.

Zdrava krv

Červené krvinky majú tendencie utekať pred ťažkými kovmi, pretože ich to poškodzuje. V ich prítomnosti buď umierajú alebo ich membrána mení tvar na „ohryzené“. Biele krvinky, keďže reprezentujú imunitu, práve naopak ťažké kovy pohlcujú, v dôsledku toho hypersegmentujú a nakoniec umierajú.

tazkekovy
balasz6 0

2. Sensitiv Imago analýza

Meria množstvo ťažkých kovov po orgánoch.

3. F-scan analýza

Meria množstvo ťažkých kovov v celom organizme dokopy.

4. Laboratórne meranie zo slín, moču, krvi, materského mlieka, vlasov po ich uvoľnení z tkanív

Proces odkovenia trvá niekoľko mesiacov až roky. Len stravou nie je možné ťažké kovy nijako vylúčiť. Ak máte záujem zistiť, či Vaše zdravotné problémy spôsobujú ťažké kovy a tieto z tela odstrániť, objednajte sa do Naturopatickej poradne kliknutím na toto tlačítko.

Týkajú sa aj Vás?

Urobte si tento jednoduchý test vo forme dotazníka. Kliknite na nasledujúce tlačítko.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0