Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Prekyslenie – novodobá metla ľudstva

V posledných rokoch je na Slovensku jedna z obľúbených tém, ktoré rezonujú v alternatívnej medicíne a vôbec v médiách Prekyslenie organizmu, podľa toho Vám ponúknu tu aj tam prípravok, ktorý Vás zaručene odkyslí. Po vybratí páru krabičiek sa Váš stav nezmení, vyskúšate ešte páru ďalších iných značiek a zasa nič. Nakoniec skončíte s tým, že vlastne to prekyslenie ani vôbec neexistuje a že je to len nejaká blbosť, ktorú si na nás niekto vymyslel aby predal vitamínové doplnky….zdá sa Vám to povedomé?

Acidobázická vnútorná nerovnováha je stav organizmu, kedy je v organizme kyselín viac, ako je žiadúce, ľudovo povedané telo je prekyslené. V takomto tele sa dobre darí baktériám, vírusom, parazitom – milujú toto prostredie, je to ako keby ste si napísali na čelo „Vitajte, u nás sa budete mať dobre“. Prekyslenie vedie v počte spôsobených ochorení. Pri prekysľovaní tela sa upchávajú kapilárky, vzniká nedokysličenie organizmu, v týchto miestach sa kumuluje metabolický odpad, vznikajú zápaly. Problémy sa prejavia v tom orgáne, ktorý je geneticky najslabší, alebo ten, ktorý je najhoršie zásobený krvou.

Telo prísne dodržiava mierne zásadité prostredie v krvi s pH 7,35 – 7,45. Akákoľvek väčšia odchýlka je pre telo smrteľná. Keď sa telo prekysľuje, pomocou viacerých regulačných mechanizmov si udržiava pH krvi v danom intervale. Vo všeobecnosti sú 4 metabolické typy ľudí, podľa toho ako nakladajú s kyselinami:

  1. riedi kyseliny vodou – býva zavodnený, opúcha
  2. kumuluje kyseliny v tkanivách – väčšinou ich zabalí do tukov, prípradne uloží do svalov
  3. neutralizuje kyseliny vlastnými zásobami minerálov – kazia sa zuby, slabé nechty, kosti, cievne steny, vzniká osteoporóza
  4. vylučuje kyseliny všetkými telesnými tekutinami – moč, stolica, pot, hlien, menštruácia, väčšinou jeho telesné tekutiny zapáchajú

Takto to potom vyzerá v krvi prekysleného organizmu:

Červené krvinky strácajú náboj, spájajú sa do tzv. ruloforiem (reťazcov). To im znemožňuje prechádzať až do úzkych kapilár a spĺňat svoju funkciu – roznos kyslíku a odvádzanie odpadu. Vznikajú tak ložiská metabolického odpadu, kyselín v tele.

Ak klient jedáva údeniny, mäso, vznikajú rôzne kryštáliky:

balasz18

V kyslom prostredí sa darí aj mikroorganizmom:

adrianko4

Ak kŕmite svoje telo cukrom a sladkosťami, tak sa telo prekysľuje, navyše sa darí mykózam:

gabika4 1

Pri extrémnom prekyslení vzniká fibrín:

darkfield10 1

Keď sa človek odkyslí, čuduj sa svete nebýva chorý, nejako sa na neho tie baktérie nelepia, viete prečo? Baktérie nemajú šancu sa tak rýchlo namnožiť a nabrať na sile, aby vypukla choroba. Vidím to denne u malých detičiek, ktoré keď zmenia stravovacie návyky a vykynožím páru patogénov, sú už zdravé a nepotrebujú antibiotiká. Stačia len prírodné preparáty proti zápalom a infekcii. Odkyslenie je veľmi potrebné!

Čo je zdrojom prekyslenia organizmu?

Touto otázkou sa zaoberá mnoho ľudí vrátane liečiteľov, lekárov a pod. U každého sa dozviete niečo, každý povie niečo iné. Pozrime sa teda aké sú v skutočnosti zdroje prekyslenia.

Prekysľuje sa celá planéta

Voda má stále kyslejšie pH, v pôde je stále menej alkalických minerálov, potom logicky aj v zelenine a ovocí je minerálov oveľa menej.

To čo Vám denne tečie z kohútiku je voda o pH cca 6, čo je 10x kyslejšie ako neutrálne pH. Aby sme alkalizovali telo potrebujeme aspoň 7, najlepšie 9. Človek je zložený 75% z vody, preto je veľmi dôležité, akú vodu pijeme. Sýtené vody s CO2 prekysľujú, majú pH pod 3, pitie minerálnych vôd zanáša organizmus anorganickými minerálmi.

O tom, že sa prekysľuje celá planéta píšu renomované časopisy, dôkazom toho je aj, že vymiera život v oceánoch. Oceán pohlcuje emisie, tak sa okysľuje.

Strava, ktorú jeme nás prekysľuje

Často ku mne do poradne prichádzajú ľudia, ktorí sa zdravo stravujú, jedia veľa ovocia a zeleniny. Aj napriek tomu sú prekyslení. Dôvod je ten, že je vysoký úbytok minerálov a vitamínov v ovocí, až 85%. Preto dnes by ste museli zjesť 10 jabĺk namiesto jedného, aby ste dostali do tela rovnaké množstvo minerálov a vitamínov ako pred 20-timi rokmi. Čím menej zásaditých minerálov máme, tým ťažšie sa zbavuje telo ťažkých kovov. Aj ľudia, ktorí sa zdravo stravujú sú takto nútení siahnuť po vitamínových doplnkoch a doplniť si minerály a stopové prvky.

Jedy a lieky, ktoré vypúšťame do prostedia, ťažké kovy

Toto všetko sa dostáva následne do pôdy, ovzdušia. Aj tie lieky, čo niekto iný zje, potom vylúči, končí to v odpadových vodách, pôde. A potom v tej zelenine a ovocí, ktoré denne jeme. Vyhnúť sa tomu je prakticky nemožné.

Elektrosmog, psychický stres, málo pohybu, málo slnečného svitu, spánku

Spôsobujú oxidačný stres, tvorí sa viacej voľných radikálov. Červené krvinky sú potom deformované a rýchlo pukajú pod mikroskopom, sú slabé.

Týka sa aj Vás prekyslenie organizmu?

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0