Ťažké kovy
Kumulujú sa vo vnútorných orgánoch ako je štítna žľaza, pečeň, nadobličky, podľa toho, v ktorom orgáne presiahne toxicita únosnú mieru, tam dochádza k nefunkčnosti. Spôsobujú aj choroby ako je skleróza multiplex, parkinson. Čítajte ďalej…
Chemikálie
Ich denný príjem máme zaručený zo životného prostredia, produktov dennej spotreby (kozmetika, dezinfekčné prostriedky) ale aj zo stravy (“éčka”, hnojenie pôdy a pod.), poškodzujú a zaťažujú naše detoxikačné orgány, červené krvinky. Čítajte ďalej…
Vírusy a baktérie
Naše prostredie nie je sterilné a preto nás denne ohrozuje množstvo baktérií, vírusov a parazitických prvokov. Či prepuknú v chorobu závisí od nášho vnútorného prostredia (prekyslenie organizmu umožňuje ich rýchlejší rast a mutáciu) a kondície imunitného systému. Čítajte ďalej…
Plesne, mykotoxíny
Plesne produkujú veľmi jedovaté látky mykotoxíny (Aflatoxín, Zearalenon a iné), ktoré sa do nášho tela dostávajú vdychovaním, jedlom (nahnité ovocie). Niektoré mykotoxíny sú karcinogénne (aflatoxín) a neurotoxické. Najznámejšia telu vlastná pleseň je candida albicans. Premnoží sa pri zníženej imunite, požití antibiotík a pod. Spôsobí ďalšie zníženie imunity, zápaly. Čítajte ďalej…
Parazity
Parazity sa živia živinami, ktoré by inak spotrebovali bunky hostiteľa, takže ho ochudobňujú. Vylučujú vlastný metabolický odpad, ktorý je toxický pre organizmus, tým zaťažujú detoxikačné orgány, imunitný systém. Okrem toho sú prenášačom vírusov, baktérií. Čítajte ďalej…
Fyzický a psychický stres
Uponáhľaný spôsob života dnešného človeka spôsobuje stres na psychickej aj fyzickej úrovni, obe majú defakto rovnaký výsledok. Telo sa s tým vyrovnáva tak, že siahne do zásob živín, minerálov, zníži sa imunita. Vyčerpaný organizmus ľahko podľahne ďalším nepriateľom. Čítajte ďalej…
Prekyslenie
Je to termín, ktorým sa oháňa každý, kto Vám chce predať v dnešnej dobe vitamínový doplnok. Zdrojov prekyslenia je však viacero, pokiaľ neodstránite všetky zdroje (prekysľujúca strava, ťažké kovy, chemikálie atď.), telo nemá šancu nastoliť acidobázickú rovnováhu. Naviac v takom prostredí sa darí dobre vírusom, baktériám a parazitom. Čítajte ďalej…