Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať
ilustracne-obrazky-k-clankom-stafylokok

Stafylokok, rezistentný na antibiotiká. Na koži, tvári, v hrdle alebo pošve – jedno riešenie na všetky.

Stafylokoky sú jednou z najrozšírenejších a najagresívnejších bakteriálnych infekcií, ktoré ohrozujú naše zdravie. Tieto baktérie, známe pod vedeckým názvom Staphylococcus, majú schopnosť infikovať rôzne časti tela a spôsobiť široké spektrum ochorení. Najalarmujúcejšie je, že mnohé z nich vykazujú odolnosť voči antibiotikám, čo predstavuje vážne problémy pri ich liečbe.

Stafylokoky rezistentné na antibiotiká môžu človeka infikovať na mnohých miestach, vrátane niektorých zdanlivo nepravdepodobných a dobre kontrolovaných prostredí. Nemocnice predstavujú vysoké riziko pre infekcie stafylokokmi, keďže niektoré kmene si kvôli používaniu širokospektrálnych antibiotík vypestovali na antibiotiká rezistenciu. Pacienti, ktorí sú hospitalizovaní, majú často oslabený imunitný systém a sú vystavení rôznym druhom invazívnych procedúr, napríklad chirurgickým zákrokom, čo zvyšuje riziko preniknutia baktérií do tela. Infekcie stafylokokmi po operáciách môžu spomaliť hojenie rán a komplikovať zotavenie pacienta.

Tradičné antibiotiká, ktoré kedysi boli účinné voči stafylokokovým infekciám, sa dnes často stretávajú so značnou rezistenciou. Táto rezistencia sa vyvíjala priebežne v dôsledku neodôvodneného a nadmerného užívania antibiotík, čo umožnilo týmto baktériám adaptovať sa a vyvinúť obranu proti účinku týchto liekov.

Stafylokoky majú schopnosť kolonizovať rôzne oblasti tela. Môžete ich nájsť najmä:

Na koži: stafylokoky sa často nachádzajú na koži a môžu spôsobiť kožné infekcie (Stafylokok epidermidis) ako sú hnisavé vredy, celulitída alebo infikované rany.

Na tvári: môžu spôsobiť akné alebo ďalšie závažnejšie kožné problémy.

V hrdle: sú príčinou angíny alebo iných zápalových ochorení.

V pošve: u žien môžu spôsobiť vaginálne infekcie, čo je veľmi častým problémom.

Stafylokoky majú taktiež schopnosť šíriť sa do vnútorných orgánov, ako sú pľúca, srdce, kosti a krv.

9ae4a0765384783c63044e931f031d12

Prezradíme Vám ODPORÚČANIA, ktoré funguje u nás v Naturopatickej poradni v praxi:

Existuje niekoľko možností, ktoré môžu pomôcť v riešení stafylokokov v tele.

Posilnenie imunitného systému:

  • antioxidanty, ktoré chránia bunky tela – najlacnejším a najdostupnejším je vitamín C. Keďže to čo užijete sa spotrebuje alebo vylúči do 4 hodín, je vhodné v akútnom stave podať dávku každé 3 hodiny. Ďalej do tejto skupiny patria napríklad aj B vitamíny a flavonoidy, je možné použiť aj rôzne čaje a šťavy (rakytník, šípky).
  • stimulácia imunitného systému – najčastejšie sa používa kolostrum. Je to bohatá zmes biologicky aktívnych látok, ktoré majú silné imunomodulačné vlastnosti a hrajú dôležitú úlohu pri posilňovaní imunitného systému. Kravské kolostrum obsahuje viac protilátok, bielych krviniek, lymfocytov a ďalších faktorov, ktoré pomáhajú ochrániť novorodenca pred infekciami ako kozie kolostrum.
  • doplnenie deficitov látok: Najčastejšie je potrebné doplniť vitamín D3. Preventívna dávka je 2000 IU denne. Pri deficite je vhodné užívať  5000 – 6000 IU denne. Je dôležité podotknúť, že vitamin D3 sa užíva vždy s jedlom alebo po jedle, nie nalačno. V niektorých prípadoch chýbajú pre výkonnosť imunitného systému aj stopové prvky ako je zinok a meď.

Prírodné antibiotiká:

Niektoré prírodné látky majú antimikrobiálne účinky a sú účinné v boji proti stafylokokovým infekciám. Medzi ne patria napríklad:

  • med – obsahuje prírodné antimikrobiálne zložky, ktoré pomáhajú v boji proti baktériám 
  • cesnak – obsahuje zlúčeniny ako je alicín, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti
  • oregánový olej – obsahuje silné antimikrobiálne látky ako je karvakrol, ktoré môžu pomôcť v boji proti stafylokokom, avšak pozor, ničí aj črevnú flóru a oslabuje pečeň, neodporúča sa dlhodobé užívanie
  • kurkuma – kurkumín, aktívna zložka kurkumy, má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti, používa sa aj na reguláciu imunity pri autoimunitných ochoreniach
  • extrakt z grepových jadierok – vzhľadom na možnosť používať ho od jedného roka života dieťata a jeho širokospektrálnej účinnosti, používame ho v praxi najčastejšie. Je v tekutej forme kvapiek, môže sa zamiešať aj do obľúbeného nápoja, alebo do čistej vody. Vzhľadom na príjemnú citrusovú chuť, nie je problém pri podávaní deťom. Je účinný na baktérie, vírusy, ale aj plesne a kvasinky. Je možné ho použiť aj na pokožku alebo do nosa a uší (v tomto prípade však má byť zriedený s vodou 1:1) a aplikovať pomocou kvapkátka.
  • extrakt z olivových listov – má podobné vlastnosti ako extrakt z grepových jadierok. Je to v našej praxi častá voľba, nakoľko znižuje krvný tlak a aj vyššie hladiny histamínu a má pozitívne účinky na srdce. Je v kapsulovanej forme, užíva sa po jedle.

Aplikácia plazmového generátora: 

Jedná sa o elektromagnetické vlnenie, ktoré je schopné selektívne na špecifických frekvenciách zničiť baktérie. Vaše zdravé bunky nepoškodí, avšak u baktérie nastáva rozpad bunkovej membrány.

Na zničenie stafylokoka stačí jedna procedúra, ktoré časovo trvá cca 1,5 hodiny.

Ústup symptómov za 24-48 hodín.

Alternatíva antibiotickej liečby.

Keďže dosah prístroja je viac ako 7 metrov, stačí sa jednoducho počas procedúry zdržiavať v blízkosti, procedúra je vhodná aj pre malé deti.

Viac o PLAZMOVOM GENERÁTORE sa môžete dozvedieť tu.

plazmovy generator1
plazmovy generator

Užívanie probiotík: Probiotiká sú živé mikroorganizmy, ktoré podporujú zdravú rovnováhu črevnej mikroflóry. To je užitočné pri zabránení rastu nežiaducich baktérií, vrátane stafylokokov. V našej praxi sa osvedčil produkt Biokult, toto probiotikum je 14 kmeňové, teda širokospektrálne, s aktívnou schopnosťou probiotických baktérií množiť sa a budovať tak prospešnú črevnú flóru. 

Čaje vhodné sú čaje s antibakteriálnym pôsobením ako napr. kapucínka, nechtík a pod.

Kombináciou týchto možností je výsledok vždy funkčný.

Produkty, ktoré sú vhodné aj pre malé deti, jednoduché na použitie a osvedčené v praxi nájdete tu: 

Je dôležité, aby sme venovali pozornosť úrovni našej imunity, najmä v súvislosti s rastúcim výskytom rôznych vírusových a bakteriálnych infekcií, vrátane stafylokokov. Vyšetrenia krvi so zameraním na imunitný systém (lymfocyty, neutrofily, eozinofily, bazofily, hladina vitamínu D) a taktiež faktory vyšetrované počas infekcie ako napríklad CRP, SAA, ASLO, interleukíny môžu byť nesmierne užitočné pri získavaní informácií o stave Vášho imunitného systému.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Zdieľajte tento článok

0