Vyhľadať
Vyhľadať
Vyhľadať

Vírusy a baktérie

Naše prostredie určite nie je sterilné a nikdy sa tomu nevyhneme, teda máme stály príjem vírusov a baktérií. Je iba otázkou, či náš imunitný systém je v kondícii a je schopný sa s nimi vysporiadať a či máme prekyslený organizmus, ktorý dáva priestor pre ich rozmnoženie a v ktorom menia formy na agresívnejšie, mutujú. Celosvetovo alarmujúci fakt je, že stále viac baktérií je už tak agresívnych, že už bežne nereagujú na liečbu antibiotikami.

Tieto patogény meriam vo svojej poradni prakticky každý deň:

Helikobacter pylori

Má ho viac ako 1/3 populácie. Vyskytuje sa na sliznici žalúdka a dvanástnika. Prenáša sa bozkávaním, fekálnou cestou – zo stolice do úst. Spôsobuje tráviace problémy, tiež kožné ochorenia, neskôr vyvoláva zápaly, žalúdočné vredy, rakovinu žalúdka. Je karcinogénny.

Toxoplasma gondii

Infekčná choroba, parazitický prvok, ktorý spôsobuje toxoplazmózu. Vyskytuje sa u viac ako 1/3 ľudí. Nakaziť sa je možné pomocou mäsa, zeleniny požitím vajíčok, prípadne priamym kontaktom s cystami v truse mačky. Príznaky nákazy nie sú vždy prítomné, časté príznaky sú malátnosť, bolesti hlavy a svalov, mierne zdurenie uzlín. U tehotných žien spôsobuje ťažké poškodenie plodu.

Streptokoky

Je ich veľa druhov, najznámejšie sú Streptococcus pneumonie, pyogenes, agalactiae, mitis. Choroba začína horúčkou, bolesti v krku, svalov alebo brucha, respiračné problémy. Streptokoky sa vyskytujú aj v močových cestách, pohlavných orgánoch. Spôsobujú tiež zápal mandlí a angínu. Zdrojom nákazy je buď chorý človek, alebo tzv. bacilonosič.

Zlatý stafylokok

Vyskytuje sa v skoro všetkých nemocniciach a môže sa dostať do krvi alebo iného tkaniva v tele hocikedy počas zdravotnej starostlivosti, najmä pri vykonávaní invazívnych postupov, ako je napríklad operácia, podanie injekcie alebo ventilácia. Potom môže spôsobiť lokálne kožné infekcie alebo infekcie ohrozujúce život, napríklad zápal pľúc, infekcie krvi a infekcie v mieste chirurgického zásahu, sú známe aj úmrtia. Viac ako 50% týchto baktérií je rezistentých na všetky známe antibiotiká.

E coli

Rezistencia Escherichia coli voči väčšine antibiotík (cefalosporíny) sa zväčšuje vo všetkých krajinách Európy. E coli spôsobuje infekcie močových ciest a závažnejšie infekcie a je jednou z najčastejších baktérií spôsobujúcich infekcie.

Chlamýdie

Je to doslovne nočná mora, pretože chlamýdie sú baktérie, ktoré sa chovajú ako parazit. Nereagujú na antibiotiká, nie je možné si na ne vytvoriť imunitu, preto je možné sa nakaziť opakovane.

Chlamydia trachomatis – pohlavne prenosná infekcia. Stačí spoločný ručník, toaleta, navštíviť saunu či bazén, je veľmi ľahko prenosná. Pokiaľ sa nelieči, napadá maternicu, vaječníky, prostatu, močové cesty, vedie k neplodnosti.
Symptómy: svrbenie, výtok, bolestivosť pohlavného styku, prípadne mierne krvácanie, zápal močového a pohlavného ústrojenstva, bolesti v podbrušku. 90% infekcie chlamydiou trachomatis je bez príznakov, preto je tak rozšírená.

Chlamydia Pneumonie – napadá dýchacie cesty a prenáša sa kvapôčkovou infekciou (kýchnutie, kašeľ). Je ťažko diagnostikovateľná, lebo má podobné symptómy ako chrípka, alebo obyčajné nachladnutie. Tiež jej diagnostika je zdĺhavá a drahá, preto sa k nej lekári často uchyľujú až keď sú vyčerpané všetky ďalšie možnosti.
Liečba akútneho stavu je pomocou antibiotík, tie však chlamýdiu iba potlačia do úzadia, potom čaká na svojú chvíľku, kedy je oslabený organizmus a znova sa začne množiť, záleží hlavne na stave imunity organizmu. Väčšina ľudí sa s ňou stretne počas života a ostáva u nich v latentnej forme.
Symptómy: kýchanie, kašeľ, škrabanie v krku, bolesti hlavy, slabosť, zvýšená únava, bolesť na hrudi.

Chlamýdie napadajú červené aj biele krvinky, miesto toho aby biela krvinka chlamýdiu zlikvidovala, chlamýdia ju napadne zvnútra.

simonko26

Ak je človek imunitne oslabený, nemá prakticky žiadnu šancu odolávať tejto infekcii a chlamýdia ničí orgán za orgánom, svaly, kosti, celý organizmus.

Borrelia burgdorferi

Táto baktéria spôsobuje ochorenie nazývané Lymská borelióza. Prenáša sa pomocou kliešťov, ale aj múch, často aj bez prvotných príznakov v mieste vpichu.
Symptómy: celková slabosť, bolesti hlavy, kĺbov, stuhnutie šije, poruchy citlivosti a hybnosti, obrny – a to hlavne tvárového nervu, bolesti v chrbte i v končatinách, srdcové problémy (dušnosť, podobné infarktu myokardu)

Prekonaním lymskej boreliózy nevzniká imunita proti borelióze. Je možné sa znovu nakaziť a ochorieť.

Ako vzniká rezistencia na antibiotiká

Mikroorganizmy sú schopné vytvoriť si niekoľko druhov ochrany (rezistencie) pred tým, aby ich antibiotikum zničilo:

Nepriepustnosť: Baktéria sa zapúzdri, obalí, tým zabráni tomu, aby sa cez bunkovú stenu alebo cytoplazmatickú membránu dostalo antibiotikum ku nej.

Enzymatické mechanizmy: Baktéria vypúšťa cez svoj obal na antibiotikum enzýmy, ktoré liek zničia.

Vyplavovanie: Ak liek prenikne do bunky, baktéria dokáže na neho použiť mechanizmus, niečo ako pumpa, ktorý dostane antibiotikum z bunky von bez metabolizovania.

Modifikácia cieľa: Štruktúra v bunke sa zmení tak, že antibiotikum baktériu nespozná.

Podľa poslednej známej štúdie, ktorá bola robená na Slovensku Vám už antibiotiká vôbec nemusia pomôcť. Jej výsledok: Až deväťdesiattri percent pacientov malo v tele baktérie rezistentné proti dvanástim až pätnástim antibiotikám.

Ja Vám ponúkam iné riešenie: zmerať frekvencie vašich patogénov a naplazmovať tie potvory.

Chcete sa nás niečo opýtať, prípadne sa objednať? Zavolajte na 0911 933798 alebo vyplňte prosím tento formulár:

Vaše osobné údaje spracováva firma Naturopat s.r.o. a potrebujeme ich na účel spätného kontaktovania (právnym základom je oprávnený záujem). Zásady spracovania a ochrany osobných údajov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pinterest
0